ie Lie Lie Lie Lie Lie Lie Lie Lieeeeee Feeeeenerbahçeeeeee!

Tezahüratımdan da anlaşılacağı üzere, Fenerbahçe’miz bu sene büyük bir ‘yalan’dan ibaret. Geçen senenin Chelsea’lere kafa tutan gül gibi takımı gitmiş ne iduğu belirsiz, çapsız ve son kullanma tarihi geçmiş Emre Belozoğlu, Alex, Roberto Carlos, Maldonado, Josico, Selçuk, Gökçek Vederson, Ali Bilgin, duble Kazım gibi futbolculardan kurulu vasat mı vasat bir takım gelmiş.

 

Maldonado denen adama bırak orta sahayı emanet etmeyi insan günahını emanet etmez. Bırakın Fener’i Cimbom’u Şirinevlerspor’da bile kadroya giremeyecek bu Şili’liye para vereceğinize Şile Spor’dan Hasan’a Hüseyin’e ekmek yedirin daha iyi.

Tamam Şili kulağa çok hoş geliyor olabilir ama bir topçu sırf saçı uzun ve Şili asıllı diye Fener’e gelecekse isimiz var.

Hem sen elin 70 yaşında hocasıyla hangi akla hizmet onca yıllık sözleşme imzalarsın?

Yahu adamın bir ayağı öbür tarafta ölüm korkusu mağlubiyet korkusundan baskın. Her maçtan sonra ‘yine yenildik ne yapmak lazım acaba’ demek yerine ‘bugün de ölmedim anne’ deyip şükreden biri. Her ‘Spaniard’ deyip ümit bağladığın gladyatör Maximuş Deçimuş Meridius çıkmaz ki. Mütevazi, aile dedesi bir amca. Bizim çakal futbolcularla bas edebilir mi?

Neyse yine sinirlenmeden bağlayalım. Bu seneki fiyaskonun sorumlusu A’dan Z’ye Fenerbahçe’yi birçok alanda zirveye çıkaran ama zirvede tutmayı beceremeyen ‘Aciz Yıldırım’ ve yönetimidir.

Umarız Mayıs ayındaki kongrede başkanlık işinden usanmış Aziz Baba gider yerine karacaoğlan Obama gelir.

Şampiyon yapamasa da en azından bütün Fener taraftarlarına sağlık sigortası yaptırır, bu sene verem teşhisi konan ben de dahil tüm Fenerliler sıhhate afiyete kavuşur. Sistemi ‘restart’ etmek de yaramayacak, Fener’in format yemesi şart oldu. Cookie’ler, temporary transfer dosyaları ve bu yılın ‘history’si tamamen silinmeli, yeni takımada Torrent’den indirme virüslü topçular ve hoca değil parasını hak den lisanslı elemanlar gelmeli.

Fener Battı, Amerika da Batacak mı?

Los Angeles’de petrolün bir galonu yani 4.5 litre kadarı $1.65’lere kadar indi. Daha da iner de başka ülkelere ayıp olur diye mani oluyorlar.

Justin Tekerlake’i görme ihtimalinizin olduğu semtlerden birinde bir markete girseniz bu fiyata su, fanta, kola hatta iğrenç Meksika gazozu Jarritos bile bulamazsınız.

Böyle krize can kurban.

Yaptığım iş gereği dünyanın birçok ülkesinden haberdar olma şansım oluyor. Afrika’da, Asya’da haritada bulamayacağınız ülkelerden gençler Amerika’da kriz varmış deyip sesleri titriyor telefonda, acıyorlar Amerikanların haline.

Canlarım benim

Rahat olun bu ülke kolay kolay batmaz. Birikmiş öyle bir zenginlik var ki 50 yıl krizden çıkmasa bozdurur bozdurur harcarlar. Baksana moralım bozuk diyeni moraliyle birlikte satın alan baba gibi bir devletleri var. Bail-out etmedikleri bir ben kaldım bir de güneşli güzel günlere inan mutlu Yusufcuklar. Biz kendimizi avuçlamaya devam edelim.

Vakkas Doğantekin
vakkas@turkishny.com