Turkishny.com

Bridge to Türkiye Fund, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı ile işbirliği içerisinde Bolluca Çocuk Köyü yararına bir kurban organizasyonu tertipliyor.

Proje dahilinde vekaleten hayırseverler adına kurban kesimi, Bolluca Köyü’ndeki çocuklara bayram hediyesi ve maddi sıkıntı içinde olan ilk ve ortaöğretim öğrencileri bot yardımı yapılabiliyor.

Konuya ilişkin olarak dernek tarafından neşredilen açıklama şöyle: 

Bridge to Türkiye Fund olarak, bu sene de kurban vecibesini yerine getirmek isteyen destekçilerimiz için, kesimi Türkiye’de adınıza yapılmak üzere, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı işbirliği ile Bolluca Çocuk Köyü yararına bir kurban organizasyonu düzenliyoruz.

Bu organizasyonun yanı sıra, kurban bedelini kurban kesimi olmadan aktarmak isteyen destekçilerimiz için de, BTF’nin Köy Çocuklarına Kışlık Bot Projesi ve Bolluca Çocuk Köyü’ndeki Çocuklar için Bayram Hediyesi olarak bağış kabul etmekteyiz. BTF’nin Kurban Organizasyonu hakkındaki bilgiler şu şekilde:

  • Kurban bedeli, bu yıl pay başına $300 (590TL karşılığı) olarak belirlenmiştir.
  • Kurban bedelinizi veya bot yardımlarınızı, 12 Ekim günü akşamına kadar, BTF’ye bu link (http://www.bridgetoturkiye.org/kurban) aracılığı ile ulaştırmanız gerekmektedir.
  • Kurbanınız, bayramın üçüncü günü, dini esaslara uygun olarak kesilecektir.
  • Adınıza kesilen kurbanın etleri, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı altındaki çocuk köylerinde yaşamını sürdüren 1-22 yaş arasındaki korunmaya muhtaç çocukların 1 yıllık et ihtiyacını karşılamak üzere köyün soğuk hava depolarında dondurulacaktır.
  • Daha fazla bilgi için sorularınızı kurban@bridgetoturkiye.org adresine yöneltebilirsiniz.