Turkishny.com

Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayan Türkler'in bir taban hareketi olarak Türkiye’nin sosyo-ekonomik açıdan imkanları kısıtlı olan kesimlerine yardım sağlamak üzere başlatılan Bridge to Türkiye Fund (Türkiyemize Köprü Vakfı), Causes.com üzerinde "Bir Milyar Ayaklanıyor" başlıklı bir yardım kampanyası başlattı.

BTF yetkililerinden Necla Sarıkaya da 14 Şubat 2013 “Bir Milyar Ayaklanıyor” adlı kampanyaya destek olabilmek için 25 Ocak – 1 Şubat 2013 tarihleri arasında Afrika kıtasının en yüksek dağı Kilimanjaro’ya gerçekleştirilecek yürüyüşe katılarak dünya genelinde kadınlara uygulanan şiddete dikkat çekmeye çalışacak.

Yardımseverler, kadınlar ve çocukların maruz kaldığı şiddete karşı başlatılan kampanyaya destek olarak aynı zamanda kırsal kesimdeki kız çocuklarının eğitimi için başlatılan Medine Memi projesine de destek olabilecekler.

‘Bir Milyar Ayaklanıyor” kampanyasına ilişkin malumat almak için http://onebillionrising.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

BTF’nin Medine Memi projesine ilişkin bilgi edinmek için ise http://bridgetoturkiye.org/medinememi adresini ziyaret edebilirsiniz.

ABD merkezli Futures Without Violence'in verilerine göre dünyada ve ülkemizde her üç kadından biri değişik şekillerde şiddet görüyor ve tecavüze uğruyor.