Bu çirkin ve kabul edilmez olay İsrail'in ve hükümetinin ilk yaptı değil  ki…

Geçmişe bir bakın…onlarca çirkin olay önünüze konabilir.

Bu olaylardan İsrail halkı yani Yahudiler adeta biz sorumlu değiliz havasındalar. New York'daki yahudilerden tutun da İsraildeki yahudilere kadar hepsi protesto etmekteler bu hareketleri. Yurdumuzdaki Türk vatandaşı  dini Yahudi olan lar da hiç tasvıp etmedıkleri gibi kendilerini bu olayların içersinde görmek dahi istememekteler.

Doğduğum şehir olan Milas'da o zamanlar 3-4 bin yahudı aile vardı. Çoğu dükkanları olan iş adamlarıydı. Doktor olup Milas a memleketım diye gelip muayene açanlar da vardı.  Her sene İsrail'den onlarca aile memleketımız diye Mılas a gelir ve hasretle yere yemeklerini yer –içerler ve civarı gezerek özlem giderirler.

Meşhur Varlık Vergisi döneminde büyük bir dayanışma göstermışler. Kendilerine kesılen vergıyı ödemenın yanında aciz için de olup da ödeyemeyen komşu müslüman hemşehrılerin  vergi ödemeleri ne yardım bile etmişlerdi.

Bu Yahudiler 550 sene evvel onları katliamdan kurtaran ve onlara kucak açan  Osmanlıları yani bizleri hiç unutmadılar…bence biz de bilmem kaçıncı senesi olan bu yüzyıllar öncesi vukuu bulan kurtarma operasyonunu BÜYÜK BİR ŞEKİLDE ANMALIYIZ VE DÜNYADAKİ BÜTÜN YAHUDILERE  İŞTE BİZ TÜRKLER YANI ISLAM BİR ÜLKE SIZLERİ NASIL ÖLÜMDE KURTARDI* HATIRLATMALIYIZ.

Ben İsraıl hükümetindeki katı dindar olan politikacılara sesleniyorum. Osmanlı nın 650 senelik geçmişine ir bakın-okuyun..İşgal ettikleri ülkelerdeki vatandaşlaın hiçbirinin dinlerine karışmamış  fakat  saygı göstermiştir. Yahudi dininde olan Paşalar Padişahlarımızın yanı başında onların sadık kulu olarak görevler yapmış ve taaki 1950 Demokrat Partisi iktıdarında gene Yahudı kökenli Millet vekilleri destek vermişlerdir.

Kim bilir İsrail hükümeti hangi etkin gruplardan dolayı bu hadiselere sebep olmaktadır. Evet-koolisyonla ile ezilen  bir hükümet böylece haddini aşan olaylara da boyun eğer. Temmennimiz yalnışlardan vazgeçmeleridir.

Ben gene de diyorum ki BENIM MEMLEKETİM NİRDEN NİREYE gelmekte.

Saygılarımla,

Ugur Terzioğlu