Washington’a resmi ziyarete gitmekte olana bir devlet adamı niye yanında 12 veya fazlası korumasını da götürür.

Türkiye’ye gelmekte olan  bir devlet adamını biz Türk devleti olarak o şahsın yanında getirdiği korumalarının iki katını da bizler katarız. Hep böyle olmuştur. O önemli misafir başımızın tacıdır. Onu bir kristal gibi ağırlar ve koruruz.

Washıngton’da çok güzel geçen bir Trump - Erdoğan buluşması ve ardından iki saat süren, iki başkanın ve yanlarnda birinci derecede önemli yetkililerin bulunduğu yemeği kimler takip etti ve kimler kıskandı ve bu ahengi bozmamız lazım diyenler oldu… İşte o istenmeyen olay sefarette değil Sefir beyin evine yapılan tecavüz ile başladı.

Resimlerin bazıları kasıtlı olarak korumaların hırpaladığı kareleri göstermekte… gene de diyoruz ki  nerede Amerikalı polisler ve bir devlet adamına yapılan tecavüze mani olacak o meşhur polisleri!!

PKK ve YPG militanları birleşik olarak  nasılda bir araya geliverdiler ve bu güzel ve ahenkli havayı bozmak için çalıştılar ve başardılar…  

Acaba Washington polis otoriteleri soruşturdu mu?  bir Büyükelçiye tacavüz olmuş-yardım istenmiş mi, hangi kuvvetler yollanmış… bazı resimleri de gördük uzaktan olaya bakan seyreden polisleri de gördük.

ATC konferanlarının yapıldığı TRUMP WASHINGTON OTELİ’NDE yüzlerce Türk asıllı iş adamı-basın mensubu ve devlet adamı vardı. Bu otelin kapısında veya civarında bir tek polis arabası bile görmedik.

Ancak, otelin ana caddeye bakan gösterişli köşeşinde çadır kurmuş PKK ve PYG bayraklı gençler gördük… Bazılarmız belli etmeden konuştuk.. Niye oraya geldiklerini bilemeyen yevmiyeleri ödenmiş  gençler son gün çekip gittiler…

Biz gene de gelen misafirlerimiz en iyi şekilde ağırlar ve koruruz-merak etmesin Amerikalı dostlarımız.

Sayılarımla,
Ugur Terzıoglu