ABD merkezli teknoloji devinin 'Apple Park' ismi verilen yeni merkez binasına ait fotoğraflar Apple çalışanları tarafından paylaşıldı.

Apple'ın şekli deneni ile 'uzay gemisi'ne benzetilen merkez binasından yeni kareler geldi. Ancak bu sefer fotoğrafların kaynağı drone'lar ile Apple Park'ı görüntüleyen kullanıcılar değil Apple çalışanlarının kendisi. 

Teknoloji devi Apple'ın çalışanları 5 milyar dolara mal olan yeni kampü binasına ait daha önce görülmemiş yeni kareleri sosyal medyada paylaştı. 

27 bin 870 metre karelik alan kaplayacak olan dört katlı kampüs, Apple’ın Ekim 2011’de hayatını kaybeden efsane CEO’su Steve Jobs’ın tanımıyla, ‘yer yüzüne inmiş bir uzay gemisini’ andıracak. 

Apple, yeni kampüsünün açılışıyla Cupertino, 1 Infinite Loop adresindeki merkezini devre dışı bırakmayacak. Dev kampüste 13 bin kişi çalışacak. 

Yeni kampüs, Apple’ın çevreye duyarlılıklarını gösteren LEED sertifikasına sahip olacak ve çatışında dev bir güneş paneli bulunduracak. 

Kampüs 2, kamudan uzak bir tesis olacak. Ancak çalışanlar için spor salonundan oditoryuma kadar her türlü sosyal faaliyet için mekanlar bulunduracak. 

Kampüs 2’in zemin katında, basın organizasyonları ve konferanslar için büyük bir oditoryum bulunuyor. Apple geçtiğimiz yılki iPhone X lansmanını da bu alanda yapmıştı. 

ntv