Popüler fotoğraf paylaşım ağı Instagram, bugün yaptığı açıklamayla neredeyse "hacklendik!" dedi. Peki Instagram'daki güvenlik zafiyeti neydi ve kimler etkilendi?

 

Instagram'dan hacklendik açıklaması!

Facebook'un potansiyelini görüp satın aldığı Instagram, özellikle Facebook'un da desteğiyle birlikte büyümeye devam eden popüler bir fotoğraf paylaşma ağı.

Snapchat'ten esinlendiği anlar uygulamasıyla tepki çeken Instagram, bu sefer gündeme bir güvenlik zafiyetiyle geldi! Geçtiğimiz günlerde Selena Gomez'in hesabının hacklenmesinin ardından başka yüksek takipçili hesapların da benzer problemler yaşadığını tespit eden Instagram ekibi, açıklama yapmak gereğinde bulundu.

17-08/31/instagram.jpg

Instagram API üzerinde bulunan bir zafiyet nedeniyle hackerların istedikleri hesabın e-posta, cep telefonu gibi özel bilgilerine erişebildiklerini ve hesap üzerinden paylaşım yapabildiklerini belirtti.

Hiçbir şifre sızıntısı yok açıklaması!

Açığın kısa sürede kapatıldığını belirten yetkililer, herhangi bir şifre sızıntısının olmadığını üstüne basa basa belirtti. Açıklamanın son kısmında ise kullanıcıların iki adımlı doğrulama sistemini kullanmaları ve güvenmedikleri sitelere Instagram hesaplarına erişim vermemeleri konusunda vurgu yapıldı.