Gratis adı kullanılarak WhatsApp'tan gönderilen mesajlar bir virüs. Gratis'in gift özelliği kullanılarak yapılan bu kandırmacada linke tıkladığınız andan itibaren telefonunuza virüs bulaşıyor.

Virüs, kişi listenizdeki herkese otomatik olarak aynı mesajı gönderiyor

Telefonunuza bulaşan virüs, kişi listenizdeki herkese otomatik olarak aynı mesajı gönderiyor. Sizden gönderilmiş gibi duran bu mesajdaki bağlantı linkini tıklayan arkadaşlarınızda aynı durumla karşı karşıya kalıyor.

Gratis adlı WhatsApp mesajı şu şekilde:

"Hey, GRATIS isimli firmanın bu teklifiyle ilgilenebileceğini düşündüm. Yalnızca sınırlı bir süre için geçerli ve yalnızca birkaç yüz adet kupon kaldı. Ben kendiminkini aldım bu nedenle sen de hala yapabiliyorken kendininkini al ?? bu bağlantıya gitmen yeterli http://gratis-gift.site/"

Firma kanuni işlem başlatıp duyuru yayınladı

Gratis firması ise kanuni işlem başlattıklarını ifade ederek internet sitesinden şöyle bir duyuruda bulundu:

"Değerli Müşterilerimiz, yapmış olduğumuz tüm kampanyalar sadece Gratis sosyal medya hesaplarımızdan ve www.gratis.com resmi web sitemizden duyurulmaktadır. Farklı mecralarda Gratis adı kullanılarak yapılan kampanya duyurularına itibar etmemenizi önemle rica ederiz. Tarafımızca kanuni işlemler başlatılmıştır, bilgilerinize sunarız."

WhatsApp'ta Virüslü Mesaj: Gratis! ile ilgili görsel sonucu