A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca, 2017 Avrupa Şampiyonası son 16 turunda İspanya ile oynayacakları karşılaşmayı kazanıp, çeyrek finale çıkmak için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Ufuk Sarıca, ay-yıldızlıların İspanya maçı öncesi Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yaptığı son antrenmanının ardından basın mensuplarına açıklamada bulundu.

İspanya'nın çok güçlü bir takım olduğunu ve son yıllardaki Avrupa şampiyonalarında birincilikler kazandığını hatırlatan Sarıca, "İspanya çok güçlü bir takım, bir ekol. Kadrolarında 7-8 NBA oyuncusu bulunuyor. Biz de bundan sonraki maçlara bir final gözüyle bakıyoruz. Elenen turnuvaya veda edecek. O yüzden bu maçta elimizden geleni yapmamız lazım. Bazı önlemler aldık, özellikle kadromuz itibarıyla içeriden bizi zorlayabilecekleri bir durum var. Bunu engellemeye çalışacağız. Tüm gücümüzü ortaya koyup, çeyrek finale kalmak için elimizden geleni yapacağız." diye konuştu.

Taraftar desteğinin önemine değinen Sarıca, "Doğrusunu söylemek gerekirse kendi evimizde oynadığımız turnuvalarda en az bu avantajı hissettiğimiz turnuva oluyor. Bunu seyirci anlamında söylemiyorum. Salon hep doluydu. Hakem konusunda da mesela aynısı oldu. İnşallah daha büyük bir coşkuyla bu avantajı kullanırız." ifadelerini kullandı.

Melih Mahmutoğlu: Kendimize inanıyoruz

Milli basketbolcu Melih Mahmutoğlu da mücadele ettikleri grubu istedikleri şekilde bitirememenin burukluğunu yaşadıklarını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Hatalarımızdan ders alıp, önümüzdeki maça bakacağız. İspanya çok güçlü bir rakip. Turnuvanın da favorisi. Saygı duyup, çıkacağız. Onların da bazı zayıf yönleri var. Sabahtan beri onları konuşuyoruz. Bunları sahada uygulayıp, agresif oyunumuzu akıllı bir şekilde yansıtırsak maçı sonuna kadar götürür, kazanabilecek duruma getiririz. Biz kendimize inanıyoruz, güveniyoruz. Zoru başarmak için elimizden geleni yapacağız."

A Milli Basketbol Takımı, İspanya maçına hazır ile ilgili görsel sonucu

AA