Hırvatistan Futbol Federasyonu Başkanı Davor Suker, 2018 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde Türkiye A Milli Futbol Takımı'na 1-0 yenildikleri maça ilişkin, "Bizim için grubu birinci bitirmek varken şu anda dünya kupasına gidebilmek başarı olacak." dedi.

Suker, karşılaşmanın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, galibiyetten dolayı Türkiye A Milli Futbol Takımı'nı tebrik etti.

Grubun sürprizlere açık olduğunu vurgulayan Suker, şöyle konuştu:

"Şimdi baktığımızda gruptaki her şey, tüm tablo, bütün görüntü ve durumlar değişti. Şimdi 6 puanla birinci de bitirebilirsin, son iki maça girerken 4 puanla üçüncü de bitirebilirsin. Bizim için grubu birinci bitirmek varken şu anda dünya kupasına gidebilmek başarı olacak. Çok pozisyona girdik, gol atamadık. Bu, futbolun doğasında var. İlk gol atanın kazanacağını düşünüyordum ve olay bu şekilde gerçekleşti. Bundan sonra da her takımın dünya kupasına gidebilmeyi garantilemesi için son iki maçta 6 puanı alması gerekiyor."

Modric: Maçı kaybettiğimiz için üzgünüm

Takım kaptanı Luka Modric ise maçta girdikleri gol pozisyonlarını değerlendiremediklerini söyledi.

Modric, şunları kaydetti:

"Bu akşamki müsabakayı kazanmayı hak etmedik. Futbolda böyle şeyler olabiliyor. Dünya kupasına gidebilmemiz için kalan iki maçı kazanmamız gerekiyor. Bundan dolayı bu akşamki maçı kaybettiğimiz için üzgünüm. Önümüzde iki maç daha var. 6 puan daha alarak dünya kupasına gitmeyi hedefliyoruz."

Davor Suker,hırvatistan ile ilgili görsel sonucu

AA