İspanyollar’ın bonservisine 12.5 milyon Euro ödediği Emre, geçen yıl da Dortmund’a 16 milyon Euro’ya transfer olarak en pahalı 3. Türk futbolcu unvanını almıştı. 1 numarada ise 41 milyon Euro ile Arda Turan

Transfer döneminde Avrupa'da kulüp değiştiren isimler arasında Türk futbolcular da vardı. Hakan Çalhanoğlu, Cengiz Ünder, Enes Ünal bunların en ses getirenleri olurken. son olarak Emre Mor da kariyerini İspanya'da sürdürmeye karar verdi ve geçen sezon başında 16 milyon Euro'ya geldiği Borussia Dortmund'tan 12.5 milyon Euro karşılığında Celta Vigo'ya geçti. İki yılda toplam 28.5 milyon Euro'luk transfer yapan Emre, 16 milyon Euro ile de halen en pahalı üçüncü Türk futbolcu olma özelliğini elinde tutuyor.

MİLAN'LI HAKAN İKİNCİ SIRADA
Sıralamada 1 numara Arda Turan. 41 milyon Euro'ya Atletico'dan Barcelona'ya giden Arda'yı bu sezon 22 milyon Euro'ya Leverkusen'den Milan'a transfer olan Hakan Çalhanoğlu izliyor. Emre Mor'un 3. olduğu listede diğer isimler ise şöyle: 4- Cengiz Ünder (15 milyon), 5- Enes Ünal (14 milyon), 6- Yunus Mallı (12,5 milyon), 7- Nuri Şahin (10 milyon), 8- Mehmet Topuz (9 milyon), 9- Gökdeniz Karadeniz (8,7 milyon), 10-Mevlüt Erdinç (8,5 milyon).