TFF Başkanı Yıldırım Demirören, Fatih Terim'in tazminatıyla ilgili olarak, "Hocamızla konuşarak ayrıldık. Tekrar söylüyorum, tazminat konusunu kendisiyle görüşeceğiz, ona göre bir değerlendirme yapacağız" dedi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, A Spor'da gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

İşte Demirören'in açıklamalarından öne çıkanlar:.

"GÜVENLİK FEDERASYONUN İŞİ DEĞİL"

"Senelerdir olması gereken toplantıyı bugün yapabildik. Spordaki şiddeti olayların birikimini konuştuk. Bir başkan, bir başkanı dövdüyse ve af gördüyse bu yasa yere gömülür. Bu yasayı, yeniden canlandırmamız gerekiyor. Sporda Şiddet Yasası, başkanlar, yöneticiler ve medya mensuplarına da uygulanmalı. Sadece taraftara uygulanmamalı. Ne yazık ki özellikle belediye başkanlarımız bir takımın taraftarları gibi davranıyorlar. Belediye başkanları, valilik ve emniyetin şehrin takımından ayrı hareket etmesi lazım. Futbol bir tiyatro. Güvenlik federasyonun işi değil. Hakim ve savcıların, bu yasayı bire bir uygulaması gerekiyor. Yoksa bu olayları her zaman konuşuruz. Eski Türkiye'yi, yeni Türkiye'de uygulamaya kalkmasınlar. Bunun hayalini kurmasınlar. Biz, hiçbir yere müdahale etmeyiz."

Image result for fatih terim

FATİH TERİM VE TAZMİNAT KONUSU

"Hocamızla yollarımız ayrıldı. Kendisine buradan tekrar teşekkür ediyorum. Fatih Terim'le haftaya görüşeceğiz. Kendisiyle görüştükten sonra yönetim kuruluyla durumu değerlendirerek karar vereceğiz. Hocamızla konuşarak ayrıldık. Tekrar söylüyorum, tazminat konusunu kendisiyle görüşeceğiz, ona göre bir değerlendirme yapacağız."

"ARDA TURAN İLE LUCESCU'NUN GÖRÜŞMESİ OLUMLU GEÇTİ"

"Biz Arda kaptanımıza idari ceza vermiştik, verdiğimiz ceza süresiz kadro dışı değildi. Önümüzde Kosova maçı vardı ve bir ara vardı. Arda kaptanımız Milli Takım'ı bıraktığına dair kendisi bir açıklama yaptı. Lucescu'yla yaptığı görüşme olumlu geçti. Arda'ya bizim tarafımızdan kapanan bir kapı yok, ayrılık kararını kendi verdi. Arda bu kararından vazgeçerse, hocamızla görüştüğüne göre geri dönebilir, kapımız açık.".

YABANCI KURALIYLA İLGİLİ...

"14 yabancı kuralı bence doğru. Bu kuralla oyuncularımız gelişecek dedik. 5-6 futbolcumuz gitti. Problem altyapı."