Galatasaray'ın defans oyuncularından Serdar Aziz kulüp televizyonuna yeni sezondaki hedefleriyle ilgili konuştu: 3 kulvarda da şampiyon olacak gücümüz var.

Sakatlığı nedeniyle geçen sezonun 2. yarısında forma şansı bulamayan Serdar Aziz, kulüp teleizyonuna açıklamalar yaptı.

Yeni baba olan savunma oyuncusu duygularını paylaşırken, "Babalık müthiş bir duygu. İlk kez tadıyorum. Allah isteyen herkese nasip etsin. Yaman Ali ile çok kısa bir süre birlikteliğimiz oldu; eşim doğum yaptıktan sonra kampa katıldım. İnşallah kamp sonrası uzun zamanlar geçireceğiz. Herkes ona göre hayatımın şekilleneceğini söylüyor. Umarım bana ve aileme şans getirir. Sorumluluk sahibiyim, Yaman Ali'nin doğumundan sonra bu daha da arttı" dedi. 

"1 YILI HATIRLAMAK İSTEMİYORUM"

İlk sezonunu yaşadığı sorunlardan dolayı hatırlamak istemediğini kaydeden Serdar Aziz, "Takıma katılalı bir yıl oldu. O bir yılı hatırlamak dahi istemiyorum. Zor süreçler, zamanlar oldu. Büyük umutlarla buraya gelmiştim. Hedeflerimden bahsetmiştim ama istediğim gibi bir yıl olmadı. O günleri unutmak istiyorum. Takım için de istediklerimizi yapamadığımız bir sezon oldu. Ama bu sene benim ve takımım açısından iyi olacağını düşünüyorum" diye konuştu. 

Teknik direktör Igor Tudor'un kendisini yeni tanımasına karşın çok yakından ilgilendiğini kaydeden Serdar Aziz, "Ben de hem hocamızı hem de taraftarımızı mahcup etmek istemiyorum. Yeni bir transfer gibi kulübüm için en iyisini yapmak için söz veriyorum. Hocamız, benden istediklerini anlattı. Ben de onun istediklerinin en iyisi yapmak için söz verdim" ifadelerini kullandı. 

"REKABET ORTAMI ARTIYOR"

Yeni transferlerden Macion'a övgüler yağdıran Serdar Aziz şöyle konuştu:

"Maicon'u Porto'dan hatırlıyorum. Sert ve güçlü. Önemli bir transfer. İnşallah takıma katkısı olur. Rekabet ortamı artıyor. Bu ortamın kulübe ve bize faydalı olacağını düşünüyorum. Arkadaşlık ortamı da güzel. Yeni gelen arkadaşlarımızın da çabuk adapte olması için elimizden geleni yapıyoruz. Rekabet sadece stoper bölgesi için değil diğer pozisyonlar için de olacak." 

"3 KULVARDA DA İSTEDİĞİMİZ HEDEFLERE ULAŞACAK GÜCÜMÜZ VAR"

Geçen seneyi istedikleri yerde bitiremediklerini kaydeden Serdar Aziz, "İnşallah bu sene 3 kulvarda da istediğimiz hedeflere ulaşırız. Güzel bir başlangıç yapıp bu süreçten sonuna kadar ligde, kupada ve UEFA'da şampiyon olma inancıyla devam etmemiz gerekiyor. Bizde bu güç var. Galatasaray bir dünya markası. Çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz; zaten antrenmanların temposu da çok yüksek. Bunun faydasını göreceğimizi düşünüyoruz" sözleriyle iddiasını ortaya koydu. 

"FORMAYI ÇOK ÖZLEDİM"

Sakatlığı nedeniyle geçen sezonun 2. yarısında forma giyemediğini hatırlatan defans oyuncusu, "Allah'tan sadece sağlık diliyorum. Gerisinin geleceğini biliyorum. Kendime inancım tam. Toparladığım anda başıma talihsiz sakatlıklar geldi. Yaşadığım şeyler kolay değil; düşmanımın başına gelmesini istemeyeceğim şeyler yaşadım. Sakatlık olarak değil, psikolojik olarak da yıprandım. Galatasaray ve Milli Takım formasını terletmeyi çok özledim. Sahamızda taraftarımızın huzuruna ve milli duygularla sahaya çıkmayı çok özledim" diyerek özlemini dile getirdi. 

Serdar Aziz: Hatırlamak dahi istemiyorum ile ilgili görsel sonucu