Hidayet'in 12 sayı, 7 ribaund, 7 asistle oynadığı Toronto Raptors'ın 5 maçlık galibiyet serisi 103-96'lık Boston Celtics yenilgisiyle son buldu.

39 dakika ile Toronto'da sahada en uzun süre alan 3. basketbolcu olan Hidayet Türkoğlu 12 sayı, 7 ribaund, 7 asistlik performans sergiledi. TD Garden'da 18 bin 624 kişinin izlediği karşılaşmada Toronto'da Hidayet yanında 3 oyuncu daha çift haneli sayılara ulaştı. Chris Bosh 25 sayı, 9 ribaund, 1 asistle oynarken, Andrea Bargnani 21 sayı, 4 ribaund, 1 asist, Jarrett Jack da 14 sayı, 2 ribaund, 7 asistlik performans sergiledi.

Boston'da Ray Allen 23 sayı ile takımın skor yüküne önemli katkı sağladı. 6 oyuncunun çift haneli sayılara ulaştığı Boston'da Kendrick Perkins 14 sayı, 10 ribaundla double-double yaptı. Rasheed Wallace 16 sayı, 6 ribaund, 4 asist, Tony Allen 14 sayı, 5 ribaund, 7 asist, Glen Davis 15 sayı, Eddie House da 12 sayı, 4 ribaund, 4 asistle oynadı.

HİDAYET'E BUZ TEDAVİSİ

Boston Celtics karşısında son 5 dakikasında hırslı bir mücadele ortaya koymasına rağmen Toronto Raptors'ın yenilgisini önleyemeyen Hidayet Türkoğlu, yeni yılın ilk maçında galibiyet serisini devam ettirmek istemelerine rağmen güçlü rakiplerine boyun eğmek zorunda kaldıklarını söyledi.

Hidayet Türkoğlu, Doğu Konferansı'nda şu anda altıncı sırada bulunduklarını, hedeflerinin ise sekiz takımın katıldığı Play-off'lara ilk dört takım arasında gitmek olduğunu belirterek, ''İlk dört takım, Play-off'larda yedinci maç avantajını yakalayacak. Daha beş ay gibi uzunca bir dönem var, ama ilk dört sıra için altı takımın mücadele ettiği şu anki görünümden anlaşılıyor. Toronto ile birlikte Cleveland Cavaliers, Boston Celtics, Orlando Magic, Miami Heat ve Atlanta Hawks üst sıralar için çekişiyor.'' dedi.

Celtics öncesi beş maçlık galibiyet serisinde iyi bir performans ortaya koyduğunun altını çizen milli basketbolcu, Toronto'da iyi bir ekip olduklarını ve her geçen gün güçlerini daha da artırdıklarını ifade etti.

Karşılaşmada sağ dizinden aldığı darbe sonrası sakatlanan Hidayet'e soyunma odasında buz tedavisi uygulandı. Hidayet, mücadelede Celticsli Rasheed Wallace ile girdiği mücadele sırasında rakibi ile itişince teknik faul aldı. Birbirlerini savunan iki oyuncu karşılaşma boyunca sert mücadele etti.

(CİHAN)