Michael Schumacher resmen Formula 1'e geri döndü. Mercedes, yeni sezon için Alman pilotla anlaştıklarını duyurdu.

Schumacher hakkında bir süredir devam eden söylentiler sona erdi. Mercedes takımı, telekonferansla yaptığı açıklamada, 7 F1 şampiyonluğu bulunan motorsporlarının efsane ismi Michael Schumacher'in yeni sezonda Mercedes ile pistlerde olacağını resmen açlıkladı.

Efsanevi pilot, Mercedes Grand Prix takımıyla bir yıllık sözleşme imzaladı. Schumi'nin 1 yıl için 7 milyon euro alacağı ifade edildi. Ocak ayının üçünde 41'inci yaş günün kutlamaya hazırlanan Schumacher'in pistlere geri dönüşü motorsporları dünyasında uzun zamandır konuşuluyordu.

Schumacher, geçen sezon hem markalar hem de pilotlar şampiyonasında zafer yaşayan, eski adıyla Brawn GP, yeni adıyla Mercedes Grand Prix olan ekipte vatandaşı Nico Rosberg'in takım arkadaşı oldu. 7 kez Formula 1 şampiyonluğu yaşayan Schumacher, 2006 sezonu sonrasında emekliye ayrılmıştı. Schumi, aynı zamanda şampiyonluklar yaşadığı dönemde elde ettiği başarılarda büyük payı olan -takım patronu- Ross Brawn ile de yeniden biraraya gelmiş oldu.

Formula 1'de Ferrari ile 5 şampiyonluk kazanmış olan Schumi, pilotluğu bıraktıktan sonra İtalyan devi için danışmanlık yapmıştı. F1 tarihinin en başarılı ismi olan Alman pilot, 16 yıllık kariyerinde 91 GP zaferi kazandı.