Mercedes ile anlaşan Michael Schumacher, hedefinin sekizinci kez şampiyonluğa ulaşmak olduğunu söyledi.

Formula 1 tarihinin en büyük pilotu Schumacher, 2006 sonunda bıraktığı pistlere 2010'da Mercedes pilotu olarak geri dönüyor.

Mercedes ile bir yıllık sözleşme imzalayan Schumacher, "hedefim şampiyonluktan başka bir şey olamaz" dedi.

Ocak ayında 41 yaşına basacak olan Alman pilot, Mercedes ile üç yıllık bir anlaşma yapmasının gündemde olduğunu da ifade etti.

Kariyerinde 249 yarışa katılan ve 91 birincilik elde eden Schumacher, Benetton ve Ferrari ile kazandığı yedi dünya şampiyonluğunda önemli rol oynayan Mercedes'in takım şefi Ross Brawn ile yeniden biraraya gelecek.

90'ların ortasında Schumi'nin en ciddi rakiplerinden biri olan Nigel Mansell, yaş konusunun efsanevi pilot için önemli olmadığını vurguladı.

1992'de sürücüler şampiyonluğuna ulaştığında 39 yaşında olan Mansell, "Michael'ın yine başa oynaması beni şaşırtmaz" dedi.

Schumacher'in dönüşü eski-yeni ve Almanya-İngiltere rekabetlerini de beraberinde getirecek. Alman Mercedes Alman pilotlar Schumacher ve Nico Rosberg ile mücadele ederken, İngiliz McLaren son iki yılın şampiyonu İngiliz pilotlar Lewis Hamilton ve Jenson Button ile pistlerde boy gösterecek.

Schumacher, veliahtı olarak gösterilen tarihin en genç F1 şampiyonu Hamilton ile ilk kez karşı karşıya gelecek.