Turkcell Süper Lig'de hafta sonu sahasında Fenerbahçe'yi konuk edecek olan Trabzonspor'un teknik direktörü Şenol Güneş, bu maçı kazanmaları halinde, ligde bu hafta alınacak diğer sonuçlara göre, puan savaşının daha da büyüyebileceğini söyledi.

Güneş, bordo-mavili kulübün internet sitesinden yaptığı açıklamada, takım olarak her şeyden önce uyumlu bir futbol oynamak, ilkeli, prensipli, futbolun gerektirdiği değerleri sahaya yansıtan bir ekip hüviyetinde görünmek istediklerini belirterek, "Bu hafta elde edilecek sonuçlara göre kazandığımız takdirde ligdeki puan savaşı daha da büyüyecek" dedi.

Kendilerinin sürekli anlayışının her zaman için motivasyonlarının oynayacakları ilk maça yönelik olduğunu kaydederek, "Oyuncularımızı böyle bir müsabakaya motive etmek için de dışarıdan fazla etkilere gerek yok. Zaten onlar büyük bir maça çıkacakları için bu yönde kendilerini gerektiği gibi konsantre edeceklerdir. Bize düşen bu motivasyonu doğru yönlendirmek ve saha organizasyonuyla birleştirmek olacak" diye konuştu.

Trabzonspor'u istenen başarılara ulaştıracak en önemli faktörün takımın bütünlüğü olduğuna da değinen Güneş, "Ama bu takım bütünlüğü sadece sahada mücadele eden oyuncuları kapsayan bir olgu değildir. Camianın içindeki tüm unsurlar bu takım bütünlüğünü teşkil etmektedir. Yönetimi, teknik heyeti, oyuncusu, taraftarı hatta medyasıyla bir bütün olarak hazırlığımızı yapmalı, üzerimize düşen görevleri sorumlulukla yerine getirmeliyiz. Hepimiz bir bütünün parçalarıyız. Ne kadar uyumlu olursak ve birbirimize destek verirsek o kadar başarı şansımız artar. Futbolda her sonucun olabileceğinin farkındayız, buna hazırlıklı olmalıyız, ama elbette 3 puanı hedefliyoruz" ifadelerini kullandı.

Takımda görev yapan futbolcuların sevgiye ihtiyaç duyduklarını, Trabzonspor taraftarının ise buna karşılık verecek hissiyata fazlasıyla sahip olduğunu kaydeden Güneş, "Eğer sağlıklı bir sevgi köprüsü oluşturabilirsek işimiz daha da kolaylaşır. Şu anda biraz da aşırıya kaçtığına inandığım son derece pozitif bir atmosfere sahibiz. Elbette bunda camianın beklentilerinin önemi de büyük. Ancak zamana yayılacak doğru hamlelerle kalıcı bir başarı elde edebiliriz" dedi.