NBA'de temsilcimiz Hidayet Türkoğlu yeni takımı Toronto Raptors'la eski takımı Orlando Magic'e konuk oldu. Maçı Orlanda Magic 118-99 kazanırken, Hidayet'e de soğuk bir hoşgeldin mesajı verdi.

Howard 18 sayı 14 ribaunt ve sekiz blokla Orlando'yu galibiyete taşıyan isim olurken, eski takım arkadaşının dönüşünü ise kabusa çevirdi.

Rashard Lewis 21 sayı ve Matt Barnes 20 sayıyla Magic'in galibiyetine katkıda bulunurken, Orlando üstüste ikinci maçından da galip ayrıldı. Orlando bu maçta üç sayılık atışlarda etkili performans sergiledi ve yayın ötesinden 30'da 14 isabet buldu.

Hidayet maçı 14 sayı dört ribaunt ve dört asistle tamamlarken, bazı taraftarlar lehinde tezahüratta bulundu, bazıları ise temsilcimizi yuhaladı.

Son beş maçta dördüncü yenilgisini alan Toronto'da Hidayet, "Toronto'ya daha iyi bir sonuçla dönmeyi isterdim. Daha afresif olmamız gerekirdi, ancak Howard gibi şut önleyici var. Daha iyi şut atmamız gerekirdi, ancak O sekiz blokla izin vermedi." şeklinde konuştu.

Maçta Orlando Magic zaman zaman şovlar yaparken, oyuncular smaç basketleri ve bloklarıyla da izleyicileri coşturdu. Howard ilk çeyrekte iki eliyle smaç basket atıp şovu başlatırken, alley-oop'la smacı bulan Vince Carter Toronto'lu oyuncuları şaşırttı. İkinci çeyrekte Howard uzun mesafeli smacıyla tekrar sahne alırken, Anthony Johnsson'un üç sayılık şovu geldi.

Hidayet'i Yuhaladılar

Hidayet, eski takımının taraftarları önüne ilk kez çıkarken, takım arkadaşları tarafından "Bay Dördüncü çeyrek" lakabı takılan Hidayet'e uzun süre tezahürat yapıldı. Ancak oyunun büyük bölümünde yuhalama sesleri tezahüratları bastırdı.

Orlando coach'u Stan Van Gundy Hidayet'in yuhalanmasıyla ilgili olarak, "O'nu yuhalayanlar gerçek Magic taraftarı olamazlar. Geçen yıl onsuz bulunduğumuz yere gelemezdik." diyerek Hidayet'i savundu.

Toronto'da Chris Bosh attığı 20 sayıyla takımının en skorer ismi oldu. Bosh altı ribauntla oynarken, 14 sayı kaydeden Hidayet'in ardından Jarrett Jack 13 sayı, Andrea Bargnani 12 sayı kaydetti.