Beşiktaş teknik direktörü Mustafa Denizli, son iki maçta puan kaybetmelerine iyi bir çizgide gittiklerini söyledi. Mustafa Denizli, takımın Nevzat Demir tesislerindeki sabah antrenmanı sırasında basın mensuplarıyla bir sohbet gerçekleştirdi.

Denizli, ligin ilk yarısının son haftasının üst sıradaki takımların birbirleri ile karşılaşacak olması sebebiyle keyifli geçeceğini söyledi:

"Keyifli bir hafta sonu olacak. Biz Bursaspor ile, Fenerbahçe Trabzonspor ile karşılaşacak. Bu mücadeleler çok önemli ve bu maçlardaki puanların çok değeri. Ayrıca bu mücadeleler takımları sezonun ikinci yarısı için psikolojik ve puan anlamında etkileyecektir."

Denizli, ligin ikinci yarısında şampiyonluk yarışının kaç takım arasında devam edeceğinin kestirilmesinin zor olduğunu söyledi.

Tecrübeli teknik adam, Nihat'ın özellikle Manisaspor maçı ardından yoğun eleştiriler alması konusunda ise şu yorumu yaptı:

"Nihat'ın böyle bir durumla karşı karşıya kalması ve eleştiriler alması kendisini üzüyor olabilir. Ama Nihat'ı eleştirenler, onun hakkında yazanlar Nihat'ı çok iyi tanıyorlar."

"Gol sorunu yok"

Denizli, Beşiktaş'ta genel olarak bir gol sorunu olmadığını, yaşanan sıkıntının gol vuruşu eksikliği, güvensizlik ve zamanlama hatalarından olabileceğini belirtti.

Denizli, son iki maçta puan kaybetmelerine rağmen iyi bir çizgide olduklarını belirterek, "Beşiktaş'ın gücü ve neler yapabileceği ortadadır. Bunu kimse görmek istemese de bu durum kendiliğinden ortaya çıkıyor. Gazetelerde haftanın teknik adamı, benim de çok sevdiğim biri olan Mesut Bakkal olarak belirlenmiş. Beşiktaş ile kendi evinde berabere kalan bir takımın teknik direktörü haftanın antrenörü seçiliyorsa bu durum gücümüzü ortaya koyan en iyi örnektir" dedi.

"Avrupa'da devam edebiliriz"

Mustafa Denizli, Şampiyonlar Ligi'nde CSKA Moskova'da ortaya çıkan doping olaydan bir beklentisi olup olmadığı konusunda ise şunları söyledi:

"Eğer yapılan araştırmalarda ortaya somut bir durum çıkarsa eşitsizlik doğar. Çünkü CSKA Moskova'lı oyunculardan bazılarının doping yapmış olması ve bu şekilde maçlara çıkmış olmaları adil bir durum olmaz. UEFA bu konu ile ilgili kesin kararını açıklarsa Avrupa'da yolumuza devam etmek için beklentimiz doğabilir."

"Yabancı kontenjanı gözardı ediliyor"


Denizli, takım kadrolarıyla ilgili eleştirilere de değinerek, "yol gösterici olanlar bir şeyin farkında değiller. Yabancı kontenjanını gözardı ediyorlar ve 'bu niye çıkmadı, bu niye alınmadı?' diyorlar. Takımı 7-8 yabancı ile sahaya çıkaranlar var" ifadelerini kullandı.

Beşiktaş'tan evinde bir puan alan takımın hocası haftanın teknik adamı oluyorsa, bu aynı zamanda Beşiktaş'ın da ne kadar güçlü bir takım olduğunu ortaya koyuyor."

"Transfer yapmayı düşünmüyoruz"


Mustafa Denizli devre arasında transfer yapmayı düşünmediklerini söylerken Matias Delgado'nun takıma dönmesinin ardından kadrodan gönderilecek yabancı oyuncunun Manisaspor ile oynanacak Ziraat Türkiye Kupası maçının ardından belli olacağını söyledi.

İkinci yarıda kadroyu 22 oyuncuya indireceğini dile getiren Denizli, forma şansı bulamayan gençlere gelecek teklifleri değerlendireceklerini söyledi.

Denizli son olarak bir basın mensubunun bu sezon Süper Lig'in yükselen takımı hangisidir sorusuna "Beşiktaş" yanıtını verdi.