Barcelona'nın Arjantinli yıldız futbolcusu Lionel Messi, Fransız gazetesi L'Equipe'e yaptığı açıklamada G.Saray Teknik Direktöre Rijkaard için ilginç sözler kullandı.

Arjantinli yıldız Galatasaray Teknik Direktörü Frank Rijkaard'ı överken, "O'nun bize verdiği serbestliği değerlendiremedik." ifadelerini kullandı.

Lionel Messi, kariyerinin ilk yıllarında birlikte çalıştığı teknik direktörlere övgü dolu sözler sarf etti. Radyospor.com'da yer alan habere göre, Barcelona'nın golcüsü Josep Guardiola'nın, Rijkaard'ın yerine gelmesinin ardından takımın oyununda gelişme olduğu yönündeki yorumları reddederken, "Bu tür karşılaştırmalar yapmayı sevmiyorum." dedi.

Rijkaard'ın büyük bir teknik direktör olduğunu vurgulayan Messi, "Rijkaard'ın kariyerime önemli katkı yaptığı gerçeğini asla unutmayacağım. 16 - 17 yaşlarımda bana güvendi." şeklinde konuştu.

Messi, iki teknik direktörün taktiklerinde farklılıklar olduğunu kabul ederken, "Guardiola daha sıkı ve disiplinli. Rijkaard bize daha çok özgürlük veriyordu, ancak biz kesinlikle bunu değerlendiremedik." ifadelerini kullandı.

Josep Guardiola, geçen Pazar günü Altın Top ödülünü kazanan Lionel Messi'nin bu başarısında takımın etkisi olduğunu açıklarken, Messi de buna katıldığını vurguladı.

Messi, "Barcelona'nın oyunu benim başarımı daha kolay hale getiriyor. Taktikler gibi takım oyuncularının yetenekleri bana yardımcı oluyor." şeklinde konuştu.

(CİHAN)