Galatasaray kulübü başkan yardımcısı Haldun Üstünel, Antalyaspor maçıyla zirve yürüyüşüne başlamak istediklerini söyledi. Galatasaray, Turkcell Süper Lig'in 16. haftasında oynayacağı Antalyaspor maçı için bu kente gitti.

Başkan yardımcısı Haldun Üstünel, Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamada, Antalya'ya üç puan için gittiklerini belirterek, "zirve yürüyüşümüze başlamak istiyoruz. Çok zor bir karşılaşma olacağını biliyoruz ama takım olarak kenetlendik" dedi.

Üstünel, "hafta içinde Kulüpler Birliği Vakfı toplantısı yapıldı. Bu toplantı karşılaşmaları nasıl etkileyecek? Siz de geçen hafta maçta sıkıntılar yaşadınız, bu konudaki düşünceleriniz nedir?" sorusu üzerine şunları kaydetti:

"Hassas bir dönemden geçiyoruz. Bu konulara fazla temas etmek istemiyorum. Kulüpler Birliği adına gerekli kararlar alınmış. Değerli kulüp başkanlarının aldığı kararlar hepimizin saygı göstermesi gereken kararlardır. Bundan sonra hep beraber izleyeceğiz. Tabii ki bu hataların minimuma indirilmesi hepimizin temennisi."

Galatasaray kulübünün hakemlere bireysel desteği olup olmadığına ilişkin bir soru üzerine de Üstünel, "bizim federasyona sezon başında yaptığımız yaklaşım aynı şekilde devam ediyor. Sezon sonuna kadar aynı şekilde güvencemiz devam edecek. Tabii ki hatalar yaşanıyor. Hataların en önemli olan kısmı minimalize edilmesi, bizim için en önemli olan husus bu" dedi.

Transfer çalışmaları

Üstünel, transferlere ilişkin bir soru üzerine, bu konudaki çalışmaların devam ettiğini belirterek, "Adnan Sezgin Bey şu anda yurt dışında. Kendisiyle bir rotasyon uyguluyoruz. İki günlük bir dinlenme sürecinde. Çalışmalar devam ediyor. Bu maç sonrasında hocamızla bir toplantı yapacağız gerekli mevkilerle ilgili. Karar doğrultusunda da çalışmalara devam edip çalışmaları sonlandıracağız" dedi.

Haldun Üstünel, de, gönderilecek futbolcuların şu an için belli olmadığını kaydetti.

Bir gazetecinin, "Frank Rijkaard'ın kadro seçimi ile ilgili eleştiriler var. Keita'nın disiplin gerekçesiyle oynatılmadığı söyleniyor" sorusu üzerine de Haldun Üstünel şu ifadeleri kullandı:

"Hocamızın oyuncuların hafta içi performansına dayalı oyuncu seçimi bulunuyor. Sezon başında baktığınız zaman bu tercihleri kullandığı zaman sizler kamuoyunda rotasyon olarak algılıyordunuz ama ne zaman ki takım kötü gitmeye başladı, bir disiplin cezası veya cezalandırma gibi konular gündeme getirilip, bu tarz rotasyonların adı değiştiriliyor. Bizler bunu yadırgıyoruz.

"Hocamız oyuncuların performansına göre seçim yapıyor. Tabii ki uluslararası böyle bir markanın yaptığı tercihlere biraz saygı gösterilmesi gerekiyor. Onun için bizler hassas davranıyoruz ve hocamızın aldığı bütün kararların sonuna kadar arkasındayız."