Formula 1'in ticari haklarını elinde bulunduran Bernie Ecclestone, Renault takımına 4 talip çıktığını söyledi. Ancak Renault, söylentiler hakkında yorum yapmaktan kaçınıyor. Otomotiv devi Renault, geçen ay yaptığı açıklamayla Formula-1'deki geleceğine ilişkin kararını yıl sonunda vereceğini duyurmuştu. Formula-1'in ticari haklarını elinde bulunduran Bernie Ecclestone, Renault'nun bu süreci nasıl geçirdiğine ilişkin açıklamalar yaptı.

İngiliz "Times" Gazetesi'ne konuşan Ecclestone, takımın sayıları dördü bulan talipleri olduğunu söyledi. İngiliz işadamı, taliplerden ikisinin eski BAR ve Benetton Formula 1 takımlarının patronu David Richards ile Lüksemburglu işadamı Gerard Lopez olduğunu iddia etti.

Renault Yönetim Kurulu’nun bu hafta Paris'te toplanıp takımın geleceğine ilişkin konuları görüşmesi bekleniyor. Formula-1 çevrelerinde ise şirketin takım hisselerinin çoğunu yeni bir ortağa satacağı ve takıma motor desteği vermeye devam edeceğine ilişkin söylentiler dolaşıyor.

Renault, 2010 sezonu için Robert Kubica ile anlaşmıştı. Polonyalı pilotun takım arkadaşının kim olacağı ise henüz belli değil.