Jamaikalı sprinter Asafa Powell, vatandaşı Usain Bolt'un geçilebileceğine inandığını söyledi. Powell, bunu gerçekleştirecek kişinin ise kendisi olduğunu savundu. Ünlü Jamaikalı sprinterler, Singapur'da gelecek yıl ilk kez düzenlenecek Gençlik Olimpiyatları'nın tanıtım töreninde hazır bulundu. Önce oyunların maskotları Leo ve Merly ile poz veren Asafa Powell, Veronica Campbell Brown ve Dexter Lee, ardından Singapurlu öğrenciler ile buluştu. Gündemdeki isim ise dünyanın en hızlı insanı Usain Bolt'tu. Asafa Powell, 100 ve 200 metre dünya rekortmenini geçebileceğine olan inancını yitirmiş değil.

Bolt'a hakkını teslim eden Powell, kendisini de önemli silahları olduğunu vurguladı. Powell şöyle konuştu:

"Benim avantajım, Bolt'a göre daha kısa boylu olmam ve daha iyi çıkış yapma potansiyelimin bulunması. Usaın çok uzun ve güçlü. Yani yarışın sonuna doğru avantajı ele geçiriyor. Herkesin güçlü yanları farklıdır. Önemli olan kimin güçlü yanını daha fazla öne çıkarabileceği."

Gelecek yıl Dünya Şampiyonası ve Olimpiyat düzenlenmeyeceğini hatırlatan Powell, tüm dikkatini Diamond Lig serilerinde Bolt ve Amerikalı Tyson Gay'i geçmeye vereceğini vurguladı.