2010 Dünya Kupası'nda gruplar belli oldu. Beş kez şampiyon Brezilya, Portekiz ile aynı grupta, evsahibi Güney Afrika ise A Grubu'nda Meksika, Uruguay ve Fransa ile mücadele edecek. Güney Afrika'nın evsahipliği yapacağı 2010 Dünya Kupası finallerinde grup kuraları Cape Town'da çekildi.

Beş şampiyonlukla Dünya Kupası tarihinin en başarılı ülkesi olan Brezilya G Grubu'nda Kuzey Kore, Fildişi ve Portekiz ile mücadele edecek. Kuzey Kore 1966 İngiltere'den sonra ilk kez finallerde yer alıyor.

Son şampiyon İtalya'nın seribaşı olduğu F Grubu'nda Paraguay, Yeni Zelanda ve Slovakya var. Evsahibi Güney Afrika'yı A Grubu'nda Meksika, Uruguay ve Fransa bekliyor.

1994 Amerika'da aynı gruba düşen Arjantin, Nijerya ve Yunanistan 2010 Güney Afrika'da yine aynı grupta. B Grubu'nun diğer takımı Güney Kore.

C Grubu'nda İngiltere kolay sayılabilecek rakiplerle eşleşti. ABD, olaylı play-off serisinde Mısır'ı eleyen Cezayir ve Slovenya, ilk ikide yer bulabilmek için çekişecek. 

D Grubu'nda Almanya, Avustralya, Sırbistan ve Gana var. E Grubu'nda Hollanda, Danimarka, Japonya ve Kamerun kozlarını paylaşacak.

Avrupa şampiyonu İspanya, evsahipliği yaptığı 1982 Dünya Kupası'nda 1-1 berabere kalarak organizasyon tarihinin sürprizlerinden birine imza attığı Honduras ile H Grubu'nda. İsviçre ve Güney Amerika'nın son birkaç yıldır en formda ekiplerinden Şili grubun diğer takımları.

2010 Dünya Kupası'nın açılış maçı 11 Haziran TSİ 16:00'da Güney Afrika ile Meksika arasında oynanacak, final 11 Temmuz saat 20:30'da.

Kupaya katılma hakkı kazanan 32 ülkenin dörderli ayrıldığı sekiz grup şöyle oluştu:

A: Güney Afrika, Meksika, Uruguay, Fransa
B: Arjantin, Nijerya, Güney Kore, Yunanistan
C: İngiltere, ABD, Cezayir, Slovenya
D: Almanya, Avustralya, Sırbistan, Gana
E: Hollanda, Danimarka, Japonya, Kamerun
F: İtalya, Paraguay, Yeni Zelanda, Slovakya
G: Brezilya, Kuzey Kore, Fildişi Sahili, Portekiz
H: İspanya, İsviçre, Honduras, Şili