Portekizli eski oyuncu Figo, Dünya Kupası'nda genç oyunculara güvendiğini söyledi. Luis Figo, 2010 Dünya Kupası'nda yeni gençlerin sahne alacağını ve bu oyuncuların Cristiano Ronaldo'nun gölgesinde kalacaklarını iddia etti.

127 kez Portekiz milli takımı formasını giyen ve Barcelona, Inter ve Real Madrid gibi dev kulüplerde de oynayan Figo, bir İngiliz basın kuruluşuna verdiği mülakatta "Gelişmeli ve daha iyi olmalıyız. Zor bir elemeden geldik ancak başarılı olduk. Şimdi neyi doğru, neyi yanlış yaptığımızı düşünmeliyiz" diye konuştu. Luis Figo, harika bir takım olmadıklarını ancak kaliteli oyunculara sahip olduklarını ifade etti.

Cristiano Ronaldo'dan çok şey beklendiğini ancak diğer oyuncuların da göz ardı edilmemesi gerektiğini belirten efsanevi yıldız, "Portekiz yalnızca Ronaldo demek değil. Bruno Alves ve Raul Meireles gibi çok iyi oyuncularımız var. Umarım genç oyuncular da parlarla. Çok iyi bir nesil yetişiyor ve Portekiz'i daha da güçlü yapacaklar"dedi.

İngiltere'nin şansını da değerlendiren Figo, "İngiltere çok güçlü ve oyuncuları dünyanın en iyi takımlarında forma giyiyorlar. Herkes için zorlu bir rakipler. Ayrıca her yerde harikalar yaratan bir koçları var. Son Avrupa Şampiyonası'nı kaçırdıkları için daha da motive olacaklar" diyerek sözlerini noktaladı.