Yunanistan Birinci Ligi'nde hafta sonu oynanan Olympiakos - Panathinaikos derbisinin inanılmaz bir olaya sahne olduğu ortaya çıktı. Panathinaikos'un kalecisi Alexandros Tzorvas, bir taraftarın açtığı ateş sonucu yaralandı. Panathinaikos kalecisi Alexandros Tzorvas, Pire Savcılığı'na başvurarak Olimpiyakos taraftarları hakkında suç duyurusunda bulundu. Tzorvas, Pazar günü Olimpiyakos'la oynadıkları ve 2-0 kaybettikleri derbi maçta rakip takım taraftarlarının kendisini silahla yaraladıklarını söyledi.

Savcıya vücudundaki saçma izlerini gösteren ve doktor raporlarını sunan Tzorvas, suçluların yakalanıp cezalandırılmasını istedi. Aynı zamanda Yunanistan Milli Takımı'nın da kalesini koruyan Tzorvas, kolunda ve vücudunun çeşitli yerlerinde bulunan saçma izlerini Yunan medyasına gösterdi.

Pire Savcılığı İnceleme Başlattı

Tzorvas, maç esnasında yaşanan gelişmeleri karşılaşmanın hakemi Anastasios Kakos'a da bildirdiğini ancak Kakos'un bunları maç raporuna yazmadığını da iddia etti. Pire Savcılığı, Olympiakos Kulübü'nden güvenlik kamerası görüntülerini isterken yayıncı kuruluştan maç görüntülerini de talep etti.

Pazar günü oynanan derbi maçtan önce Olympiakos taraftarları, Panathinaikos takım otobüsünün önünü keserek takımın Karaiskakis Stadyumu'na ulaşmasını engellemiş ve bu nedenle karşılaşma yaklaşık 1 saat geç başlamıştı. Yunanistan Futbol Federasyonu'nun yaşanan olaylar nedeniyle Olympiakos takımına ağır cezalar vermesi bekleniyor.