Almanya milli takımı ve Werder Bremen'in yıldızı Mesut Özil paylaşılamıyor. Mesut'a şimdi son olarak İtalyan Juventus kanca attı. İngiliz kulüpleri Arsenal, Manchester United, Manchester City ve Chealse'nin yanı sıra, İspanya'dan Barcelona ve İtalya'dan Milan'ın transfer listesinde olan Mesut'a şimdi de İtalyan devi Juventus talip oldu.

Juventus'ta forma giyen eski takım arkadaşı Diego'nun, "Mesut'la birikte daha iyi oluruz" diyerek transfer edilmesi için yönetime görüş bildirdiği öğrenildi.

Bremen formasını birlikte giydikleri maçlarda süper bir ikili oluşturduklarını ve ofansif oyuna büyük katkı sağladıklarını dile getiren Diego, "Mesut ile birlikte oynamak için şimdiden sabırsızlanıyorum. Kendisiyle hem sahada hem de saha dışında çok iyi anlaşıyorduk" dedi.

Nisan ayına kadar transferi askıya aldığını söyleyen Mesut, "takımımla sözleşmem var. Werder Bremen izin verirse düşünebilirim" açıklamasını yaptı.

Bremen'in Mesut Özil'e 2011 yılına kadar olan sözleşmesini iki yıl daha erken uzatmak için teklif hazırladığı, teklifte 1.8 milyon euro olan Mesut'un yıllık kazanç ücretinin üç milyon euroya yükseltileceği kaydedildi.

Werder Bremen forması ve Alman milli takımında gösterdiği performansla dikkatleri çeken Mesut Özil, "övgüler, beni fazlasıyla onurlandırdığı gibi, benim daha güçlü olmamı sağlıyor. Henüz kariyerimin başındayım. Daha çok mesafe almam gerek. Bunun için çok çalışmak zorundayım. Ben de bunu yapıyorum ve inanıyorum, gelecek yıllarda herkes çok daha iyi bir Mesut'u sahalarda görecektir" dedi.