Toronto Raptors, Indiana Pacers'i dün akşam Air Canada Centre'da oynanan maçta 123- 112 yendi. Raptors'ın yıldızı Hidayet Türkoğlu maç sonrası kendisini izlemeye gelen Türklerle fotoğraf çektirirken, gösterilen ilgiden çok memnun kaldı.

Raptors'dan Jose Calderon 21 sayı ile yıldızlaştığı maçta, Jarrett Jack eski takımı Pacer'a karşı 18 sayı kaydetti. Chris Bosh, 16 sayı ve 12 rebound ile maçın yıldızlarındandı. Andrea Bargnani ile Hidayet Türkoğlu 14'şer sayı kaydederek skora katkı sağladılar. Türkoğlu, asistleri ve reboundları ile göz doldurdu. Pacer'dan Danny Granger, 36 sayı ve 9 rebound ile sezonun en iyi performansını göstermesi, ne rağmen takımını kurtarmaya için yeterli olmadı. Raptors'un eski oyuncusu T.J. Ford'da Pacer formasıyla 16 sayı kaydetti.

İkinci devrenin arasında Toronto'daki Türk Okulu Nil Akademi öğrencileri, 18 bin seyirci karşısında basket oynadı. 3. devre başlarken Raptors'ın oyuncuları, Türk öğrencilerle 'Hi 5' tokalaşması yaptı. Büyük bir Türk bayrağının açıldığı maçta, Türk seyirciler maç boyunca hiç durmadan 'Hedo' diye bağırdı.

Türkoğlu için Raptors ile Kanada Türk Dostluk Vakfı organizesinde Türkiye Özel Gecesi düzenlendi. Korumaların engel olmasına aldırmayan Türkoğlu, maç sonrası Türk seyircilerin arasına karışarak uzatılan elleri sıktı, fotoğraf çektirdi, imza dağıttı. Türklere hitaben bir konuşama yapan Türkoğlu, daha güzel ve geniş zamanlı programlarda bir araya gelmeyi umduğunu belirtti. Türkoğlu, desteklemeye geldikleri için Türklere teşekkür etti.

Türkiye'nin Toronto Başkonsolosu Mustafa Levent Bilgen ve Raptors'ında içinde olduğu Maple Leaf Spor Grubunun Türk asıllı yönetim kurulu üyesi Erol Üzümeri maçı şeref tribününden izledi.

CİHAN