Fransa maçında topu eliyle kontrol ederek asist yapan Thierry Henry, maçın tekrar edilmesini önerdi. Barcelonalı yıldız futbolcu Thierry Henry, Dünya Kupası play-off mücadelesinde İrlanda'ya karşı oynadıkları maçın tekrar oynanması gerektiğini ifade etti.

Uzatma dakikalarında, Fransız yıldız, eliyle düzelttiği topu William Gallas'a çıkarmış, O da topu ağlara göndererek Fransa'yı Dünya Kupası finallerine taşımıştı. Daha adil bir final için Fransa Futbol Federesyonu, FIFA'ya maçı tekrar oynama önerisini götürdü.

Sky Sports News'e açıklama yapan golcü oyuncu, "Daha öncede söyledim. Şimdi de söylüyorum. Topu elimle kontrol ettim. Sahtekar filan değilim. Top o şekilde ceza sahası içinde önünüze düşünce refleks olarak topa müdahale ediyorsunuz" şeklinde konuştu.

İnsanların televizyonlarda yavaşlatılmış çekimde izlediği pozisyonları birebir yaşadıklarına dikkat çeken milli oyuncu, "Futbolcu olarak, televizyondaki gibi topu ağır çekimde takip edemiyoruz. Hızlı gelen bir topta bilinçli bir hamle şansınız olmuyor" diye belirtti.