2007 dünya şampiyonu Kimi Raikkonen, Formula 1 kariyerine bir yıl ara verecek.  Ferrari'deki yerini Fernando Alonso'ya kaptıran Kimi Raikkonen, 2010 sezonunda yarışmayacak.

 

McLaren ile yaptığı görüşmelerden sonuç alamayan Raikkonen'in menajeri Steve Robertson, Fin pilotun, kariyerine bir yıl ara vereceğini açıkladı.

Fin gazetesi Turun Sanomat'a konuşan Robertson, "Raikkonen'in alternatifleri McLaren ya da hiçti. McLaren ile anlaşamadı, bu yüzden en az bir yıl F1 seviyesinde pistlerde olmayacak" dedi.

Raikkonen'in hala yarışmayı çok sevdiğini belirten Robertson, "Bu nedenle bir yılı boş geçirmek onun için hiç önemli değil. Kimi için önemli olan şampiyonluğa oynayacak bir takımda yer almak" diye konuştu.

Raikkonen'in ücret dışında sponsor organizasyonlarında yer alma sıklığı ve rallilere katılması konusunda da McLaren ile anlaşamadığı belirtiliyor.

2010 sezonunda Dünya Ralli Şampiyonası'nda yer alması gündemde olan Raikkonen için 2011 Formula 1 sezonunda tek opsiyon olarak Red Bull Racing görünüyor.

Geride bıraktığımız sezonda altı yarış kazanarak başa oynayabileceğini gösteren Red Bull'da Mark Webber'in sözleşmesi 2010 sonuna kadar.