Paris'te düzenlenen tenis sezonunun son masters turnuvasını Novak Djokovic kazandı. Sırp tenisçi finalde, ev sahibi Gael Monfils'i 3 sette geçti.

 

Novak Djokovic, İsviçre kapalı kort turnuvası finalinde dünya sıralamasının bir numarası Roger Federer'i yendikten 7 gün sonra bir turnuva daha kazandı. Ancak dünya 3 numarasının, kariyerinin 16. turnuva zaferini elde etmesi kolay olmadı. Djokovic'in Gael Monfils ile karşılaştığı Paris Masters finali 2 saat 43 dakika sürdü ve tie-break ile sona erdi.

Masters turnuvalarında ilk kez finale kadar ilerleyen Monfils, birinci seti 6-2 kaybetti. Djokovic bu setteki servis oyunlarında rakibine sadece 3 puan verdi. Fakat ikinci sette ritmini kaybetti. Pek çok Fransız seyircinin desteğini de arkasına alan, ev sahibi tenisçi Monfils, bu seti 7-5 kazanarak maça denge getirmeyi başardı. Final seti daha da çekişmeli geçti. Djokovic, skorun 4-4'e geldiği sette ancak tie-break ile rakibini alt edebildi. 22 yaşındaki tenisçi, ilk maç puanı şansında Monfils'in çift hata yapmasıyla zafere ulaştı.

Novak Djokovic maç sonrası, "Büyük bir rahatlama hissediyorum. Bu yılki masters turnuvalarında daha önce 4 kez final oynamıştım, ama son adımı atamamıştım. Bu sefer attım. Üstelik çok zorlu bir yoldan geçerek galibiyete ulaştım, son set 7-6 bitti. Bu yüzden çok memnunum" açıklamasında bulundu.

Bundan sonra Djokovic'in önündeki ilk hedef, önümüzdeki hafta Londra'da düzenlenecek ATP dünya turu finallerinde şampiyonluk unvanını korumak...