Liverpool menajeri Rafael Benitez, Fernando Torres'i satması yönünde bir baskı geldiği takdirde kulüpten ayrılacağını açıkladı.

 

Liverpool'un sezona kötü başlaması yüzünden eleştiri oklarının hedefi olan Benitez, kulübün borçları yüzünden Fernando Torres'i satmak zorunda kalmaları halinde istifa edeceğini söyledi.

The Times gazetesine konuşan İspanyol teknik adam, "ama böyle bir durumla karşılaşacağımı hiç sanmıyorum" dedi.

Premier League'de ilk 12 maçından beşini kaybeden Liverpool Lig Kupası'ndan elendi, Şampiyonlar Ligi'nden elenme  tehlikesiyle de karşı karşıya.

Sakat oyuncuların çokluğu Liverpool'un kadro zaafiyetini açıkça ortaya çıkarırken, Xavi Alonso ile Robbie Keane'in satışı ve Roma'dan 17 milyon euroya transfer edilen Alberto Aquilani'nin sakatlık sorunu yüzünden bekleneni verememesi, Benitez'in başını oldukça ağrıtıyor.

Benitez'in transferlerinden Hollandalı Ryan Babel istenen düzeye bir türlü gelemedi, David N'gog ve Lucas Leiva da beklenen katkıyı yapamıyor.

"Bir yılda bir ya da iki tane 20 milyon sterlinlik oyuncu alabiliriz" diyen Benitez, "eğer transfer için kaynak arıyorsak bazı oyuncuları satmaya mecburuz. Pahalı oyuncuları satıp, mümkün olduğunca az para vererek oyuncu almalıyız" ifadelerini kullandı.

Sakatlığın rağmen transfer ettiği Aquilani'de biraz zaman kaybettiklerini kabul eden İspanyol teknik adam, "ama ben bu oyuncuyu beş hafta için değil beş yıl için transfer ettim" dedi.

Babel'in de takımın geleceği açısından önemli olduğunu belirten Benitez, "gelişmesi için bekliyoruz. Biraz daha istikrarlı olmak zorunda" şeklinde konuştu.

Takımın düzeleceğinden emin olduğunu söyleyen Benitez, "insanlar kaygılanıyor ama merak edecek bir şey yok. Kilit oyuncular sahaya çıktığı zaman herkesle baş edebiliriz, bunu geçmilşte ispatladık" dedi.

Benitez, beş yıldır görev yaptığı Liverpool'da başarılı olduğunu savunarak, "2004'te tüm kadronun değeri 100 milyondu. Şimdi ise bir oyuncunun değeri 100 milyon. Tüm kadro ise 250 milyon sterlin eder herhalde. Demek ki bazı şeyleri doğru yapıyoruz" şeklinde konuştu.