Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nde (NBA) bu sezon Toronto Raptors'a transfer olan Türk basketbolcu Hidayet Türkoğlu, yeni takımında mutlu olduğunu söyledi.

Hidayet Türkoğlu, Toronto'da mutlu olduğunu ifade ederek, "Şu ana kadar her şey iyi gidiyor. Umarım daha da iyi olur. Buranın havası biraz değişik, alışmaya çalışıyoruz. Soğuk havaya alışık değiliz çünkü. Onun haricinde çok güzel bir şehir. Kazak ve ceketler nedeniyle alışverişimiz arttı biraz. Onun dışında her şey normal" dedi.

Hidayet, prensip anlaşmasına vardığı Portland Trail Blazers'dan vazgeçerek, Toronto Raptors'ı transfer olmasıyla ilgili ise şunları söyledi:

"Portland da beni çok iyi şekilde karşılamıştı, kendilerine çok teşekkür ediyorum. Basketbolumu devam ettirmek için bir yer seçmem gerekiyordu. Burasının da en iyi yer olduğunu düşünüyorum."

All-Star'a seçilmesi halinde kendisi için çok büyük bir onur olacağını ifade eden Hidayet Türkoğlu, "Son iki senedir basketboluma önem veriyorum. Bundan sonra da böyle devam edeceğim. All-Star'a seçilirsem çok büyük onur olur, seçilmezsem de hayat devam edecek, basketbolumu en iyi şekilde oynamaya çalışacağım" diye konuştu.

Tecrübeli oyuncu, şu anda kalçasından bir rahatsızlığı bulunduğunu, ancak önünde uzun bir sezon olduğunu ve sonraki maçlarda daha iyi olacağını sözlerine ekledi.

Toronto Raptors takımının antrenörü Jay Triano ise kendisi için Hidayet'in mükemmel ve inanılmaz bir oyuncu olduğunu vurgulayarak, "Hidayet'e, bir an önce düzelmesi için zaman tanıyoruz. NBA finalleri ve Milli Takım'daki performansından sonra biraz yorgun. Bu yüzden kendisine biraz zaman verdim. Şu ana kadar bizim için mükemmeldi. Sakatlığı da geçtikten sonra çok daha iyi olacağından şüphem yok. Takımımızda Hido gibi birinin yer almasından gurur duyuyorum. Bu yıl biz de iddialı olacağız" şeklinde konuştu.