Manchester City'nin orta saha oyuncusu Stephen Ireland, yönetimin, takımda sürekli huzursuzluk yaratan Elano'yu Galatasaray'a satarak doğruyu yaptığını söyledi.

 

Galatasaray'ın sezon başında Manchester City'den transfer ettiği Elano hala beklenen performansı gösteremiyor, City'nin Brezilyalı futbolcuyu satarak doğru davrandığı görüşü ise İngiltere'de her gün bir başkası tarafından seslendiriliyor.

City'nin orta saha oyuncusu Stephen Ireland, Elano'nun yetenekli ancak takım içinde gruplaşma yaratan bir oyuncu olduğunu söyledi.

Ireland, Elano ve diğer Brezilyalı Jo'nun takımdan ayrılmasının en çok Robinho'ya yaradığını söyledi.

Deneyimli orta saha oyuncusu, "Elano ve onun gibi futbolcular hakkında acımasız konuşmak istemiyorum ama bu takımdan gitmeleri Robinho için gerçek bir nimet. Onlar ayrılınca Robinho kabuğundan çıktı ve camiayla yakınlaştı. Şimdi kulübe çok daha fazla bağlı" dedi.

Robinho'nun Manchester'da mutsuz olduğu ve Ocak ayında Barcelona'ya gitmek istediği haftalardır gündemden düşmüyor. Ancak Ireland, Brezilyalı forvetin takımda kalmak istediği görüşünde:

“Elano'nun klanından çıktıktan sonra değişti. Gerçekten mutlu ve huzurlu görünüyor. Bu yaz takıma döndüğünden beri farklı bir insan. Soyunma odasında ve antrenman sahasında güçlü bir karakter haline geldi."

Ireland, Elano'nun City formasıyla çıktığı ilk yedi, sekiz maçta oynadığı futbolla basından abartılı bir övgü aldığını belirterek, "herkes ondan bahsediyor ve onu övüyordu. Ama bence bu kadar ilgiyi hak edecek bir şey yapmadı" dedi.