Stoke City’de beklediği ilgiyi göremeyen Tuncay Şanlı’nın, Ada’daki geleceği hakkında soru işaretleri oluşuyor. Milli oyuncunun Türkiye’ye dönme vaktinin geldiğini düşünenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

 

Fenerbahçe’de ve Milli Takım’da sergilediği performansla Avrupa’nın önemli liglerinden transfer teklifleri alan Tuncay Şanlı, tercihini Middlesbrough’tan yana kullanmıştı. Ada’ya alışma sürecini kısa sürede atlatan Tuncay, hırslı ve mücadeleci tavrıyla Boro taraftarının gönlüne taht kurmayı başardı. Boro küme düşerken, takımın alkışlanan isimleri arasında ilk sıralarda yer alıyordu.

Fenerbahçe ve Almanya’dan gelen teklifler, Tuncay’ın Ada’da kalma fikrini değiştiremedi. Stoke City’nin yolunu tutan Tuncay, aldığı kararla ağır şekilde eleştirildi. Milli oyuncunun Fenerbahçe gibi şampiyonluğa oynayan bir takım yerine, Premier Lig seviyesinde vasat olarak değerlendirilebilecek bir takıma gitmesine anlam veremeyenler oldu.   Hull City maçında oyuna sonradan giren başarılı oyuncu, sahada sadece 6 dakika kaldı. Tony Pulis kararının arkasında olduğunu söylese de, taraftarın ve Tuncay’ın bu karara sevindiğini söylemek zor.

Tuncay, yıldız olarak gittiği İngiltere’de, sıradan bir oyuncu olmaya ne kadar tahammül eder bilinmez. Tuncay yüreğini ortaya koyan hırslı bir adam. Ondan sadece işini yapıp, parasını almaya bakan bir oyuncu olmasını istemek, onun karakterine haksızlık