Erkekler tenisinin eski 1 numarası Marat Safin, bir dönem uyuşturucu kullandığını ve ceza almamak için yetkililere yalan söylediğini itiraf eden Andre Agassi'nin samimiyetini sorguladı.

 

Tenis kariyerinin son turnuvasını oynayan Safin, "(Agassi) suçlu mu hissediyor? O zaman bu spordan kazandığı paraları ve grand slam kupalarını iade etsin" dedi.

Fransız L'Equipe gazetesine konuşan Safin, "Fair-play onun için bu kadar önemliyse sonuna kadar gitmeli. ATP'nin bir banka hesabı var, isterse ödül paralarını oraya yatırabilir" ifadelerini kullandı.

Marat Safin, Agassi'nin "Open" adlı otobiyografisinde yer verdiği itiraflarının arkasındaki gerçek nedenin maddi çıkar olduğunu iddia ederek, "Ben biyografimi yazmayacağım. Paraya ihtiyacım yok. Esas soru şu: Bunu neden itiraf etti?. Ne yaptıysa yaptı. Kitabının çok satmasını istiyor. Ama o aptalın teki" dedi.

Rus tenisçi, 1997 yılında doping testi pozitif çıktığı zaman Agassi'yi cezalandırmayan ATP için de, "Savunmuyorum ama bu itiraf onları da zora soktu. ATP sayesinde birçok para kazandı, servet sahibi oldu" şeklinde konuştu

Dünya Anti Doping Ajansı (WADA), Andre Agassi hakkında yasal olarak bir yaptırım uygulayıp uygulayamayacağı konusunu halen inceliyor.