Bundesliga takımlarından Werder Bremen'de oynayan Mesut Özil, Arsenal'in kendisi için teklif yapmaya hazırlandığından haberi olmadığını açıkladı.

 

Alman milli takımının da forma giyen gurbetçi oyuncu Mesut Özil, İngiliz gazetelerinde Arsenal'ın kendisi için 17 milyon euro ödemek istediği yönündeki haberleri duymadığını söyledi.

Mesut, Kicker dergisinde yer alan haberde, Arsenal'in menajeri Arsene Wenger'in kendisini transfer listesinin başına koyduğu yönündeki bir soruya karşılık, "bunu duymadım" cevabını verdi.

Mesut'un menajeri Reza Fazeli, bu konuda herhangi bir şey söylemeyeceğini, futbolcunun 2011 yılına kadar Werder Bremen ile sözleşmesi olduğunu ifade etti.

Manchester United'ın, Avrupa Ligi'nde Avusturya Wien takımına karşı oynadıkları karşılaşmada kendisini izlettirdiğinin hatırlatılması üzerine de Mesut, "böyle şeyler beni ilgilendirmiyor" dedi.

Werder Bremen'in kulüp müdürü Allofs ise Mesut'un Bremen'de kalmasını istediklerini ve bunun için çaba sarf ettiklerini kaydetti.

İngiliz gazetesi Daily Star, Arsenal'in Mesut'u en geç sezon sonunda transfer etmek ve bunun için 17 milyon euro transfer ücreti ödemeye hazır olduğunu yazmıştı.