Fenerbahçe'nin Brezilyalı yıldızı Roberto Carlos, bir süredir gündemi meşgul eden gidecek mi kalacak mı tartışması ile ilgili kararını gelecek hafta verecek. Roberto Carlos, İspanyol Radio Record'a yaptığı açıklamada salı günü kesin kararını vereceğini açıkladı.

Ülkesine şimdiye kadar ekonomik nedenlerden dolayı dönmediğini vurgulayan Carlos, kendisine teklif yapan Corinthians ve Santos arasında kararsız kaldığını belirterek şöyle konuştu:

"Yüzde 50 Corintians'a, yüzde 50 Santos'a gideceğim. Hala görüşme halindeyiz. Sezonu Fenerbahçe'de tamamlama ihtimali dahil olmak üzere kararımı en geç önümüzdeki salı günü açıklayacağım."

Carlos, Santos'u bütün hayatı boyunca ateşli bir taraftarı olan babasının anısına ve başkan Marcelo Teixaira ile çok iyi arkadaş olduğu için, Corintians'ı ise gelecek yıl Libertadores Kupası'nda yer alacağı ve yakın arkadaşı Ronaldo ile birlikte  oynayabilmek için tercih listesine aldığını söyledi.

Brezilyalı yıldız, "ocak ayında Sao Paulo'daki bir kulüpte olacağımı hissediyorum. Daha önce ekonomik problemlerim vardı ama artık herhangi bir ekonomik endişem kalmadı. Önümüzdeki 2-3 yıl boyunca büyük bir kulüpte oynamak istiyorum" dedi.