Fenerbahçeli Roberto Carlos takımda kalıp kalmayacağı konusundaki son kararını salı günü açıklayacağını söyledi.

 

İspanyol radyosuna konuşan Carlos, sezonu Fenerbahçe'de tamamlamak dahil, elinde 3 alternatifin bulunduğunu kaydetti.

Fenerbahçeli Roberto Carlos'un ayrılıp ayrılmayacağı, ayrılıcaksa bunun ne zaman gerçekleşeceği, ülkesinde hangi kulübe gideceği, uzun süredir belirsizliğini koruyor. Roberto Carlos ile ilgili net olan tek şey deneyimli futbolcunun en geç sözleşmesinin bittiği tarih olan 2010 mayıs ayında ülkesine döneceği...

Bu konu ile ilgili sık sık Brezilya ve İspanya basınında açıklamaları yer alan Carlos, son olarak İspanya radyosu Record'a konuştu ve son kararını salı günü vereceğini söyledi.

Ülkesine şimdiye kadar ekonomik sebeblerden dolayı dönmediğini vurgulayan Carlos, kendisine teklif götüren Corinthians ve Santos arasında kararsız kaldığını kaydetti. Carlos, "Yüzde 50 Corintians'a, yüzde 50 Santos'a gideceğim. Hala görüşme halindeyiz. Sezonu Fenerbahçe'de tamamlama ihtimali dahil olmak üzere kararımı en geç önümüzdeki salı günü açıklayacağım" dedi.

Carlos, Santos Kulübü’nü bütün hayatı boyunca ateşli bir taraftarı olan babasının hatrına ve başkan Marcelo Teixaira ile çok iyi arkadaş olduğu için, Corinthians'ı ise gelecek yıl Libertadores Kupası'nda yer alacağı ve yakın arkadaşı Ronaldo'yla birlikte oynayabilmek için tercih listesine aldığını söyledi.

Brezilyalı yıldız, "Ocak'ta Sao Paulo'daki bir kulüpte olacağımı hissediyorum. Daha önce ekonomik problemlerim vardı ama artık herhangi bir ekonomik endişem kalmadı. Önümüzdeki 2-3 yıl boyunca büyük bir kulüpte oynamak istiyorum" dedi.

Öte yandan Brezilya'nın Corinthians Kulübü, Roberto Carlos'u trasfer listesine aldığını resmen açıkladı.

Kulüp yönetimi yaptığı açıklamada sol bek için için dört isimle birlikte Roberto Carlos'u da tranfer listesine aldıklarını, ama henüz Fenerbahçeli oyuncuyla pazarlıklara başlamadıklarını bildirdi.