Fenerbahçe USA futbol takımı 2. yılında seçildiği “New York State National Cups” turnuvasına hızlı başladı. Fenerbahçe USA, kupanın ilk maçında VV Nieuw-Amsterdam takımını adeta sahadan sildi. Center Island Stadyumu’nda dün akşam oynanan karşılaşmayı 18-1 kazanan Fenerbahçe, kupanın güçlü takımları arasında gösterilen Amsterdam karşısındaki ezici üstünlüğüyle kupaya yakın takımlar arasında olduğunu bir kez daha gösterdi.

Karşılaşma sonrası, antrenör Larry Şuayip Tiyaloğlu, aldıkları farklı galibiyetin turnuva öncesindeki beklentilerinin adım adım gerçekleşeceğine olan güvenlerini artırdığını söylerken, Fenerbahçe USA Yönetim Kurulu Üyesi Turgut Giray ise sonucu gurur verici olarak niteledi. Karşılaşmayı izleyenler arasında yerini alan Turgut Giray, maç sonrası değerlendirmesinde “Bu gurur verici tablo henüz başlangı. Sanıyorum ki Fenerbahçe USA takımımızın New York’ta yenemeyeceği takım yok. Bu başarıyı yakalayan ve sürdüreceklerine inandığımız antremörümüzü ve oyuncularımızı kutluyoruz.” şeklinde konuştu.

Fenerbahçe USA’nin bir diğer karşılaşması Vermon James School futbol sahasında Jamaica- Portekiz takımıyla saat 3.00pm’de karşılaşacak.

Adres: “898 Oyster Bay Rd, East Norwich, NY 11732”

Oktay Güney - Turkishny.com