Roger Federer ve Rafael Nadal, kariyerinde bir dönem uyuşturucu kullandığını ve ceza almamak için tenis otoritelerine yalan söylediğini itiraf eden Andre Agassi'ye tepki gösterdi.

Dünyanın 2 numarası Nadal, "bu korkunç. Tenisi bıraktıktan sonra neden böyle bir açıklama yapıyor ki?" dedi.

Nadal, 1997 yılında uyuşturucu kullandığını itiraf eden Agassi'nin sporun imajını zedelediğini belirterek, "tenisin temiz olduğuna inanıyorum. Hilekarlar cezalandırılmalı ve Agassi de bunlardan biriyse ceza almalıydı" dedi.

2005 ABD Açık finalinde Agassi'yi yenen dünyanın 1 numarası Federer de Agassi'nin açıklamalarından hayal kırıklığı duyduğunu söyledi.

Federer, "ilk duyduğumda şok oldum. Büyük hayal kırıklığı içindeyim ve umarım bundan sonra benzer olaylar yaşanmaz. Sporumuz temiz kalmalı" dedi.

'Crystal meth' adını taşıyan çok tehlikeli uyuşturucuyu kullandığını yeni otobiyografisinde itiraf eden sekiz kez grand slam şampiyonu Andre Agassi'ye, Andy Roddick'ten destek geldi.

Geçtiğimiz yıl Wimbledon finalinde Federer'e kaybeden ABD'nin en iyi tenisçisi, "Andre her zaman benim idolüm olarak kalacak. Onu, bana nasıl davrandığı ve dünyayı iyiye doğru geliştirme çabaları ile değerlendireceğim" ifadelerini kullandı.