İtalya futbolunun yetiştirdiği önemli golcülerden Christian Vieri, kariyerine son verdiğini açıkladı. 36 yaşındaki Vieri, eski kulübü Inter aleyhinde açtığı tazminat davası sırasında emeklilik kararını duyurdu. Christian Vieri, İtalyan futbolunda bir dönem adından en çok söz ettiren golcülerden biriydi. Kariyerine 1989 yılında Serie C takımlarından Prato'da başlayan Vieri, Atalanta'da yıldızı parladıktan sonra Juventus'a transfer oldu. Güçlü fiziği ve sürati ile dikkat çeken futbolcu, Serie A ve Avrupa'da attığı gollerle, adından çok söz ettirdi. Vieri, 1997-1998 sezonunda İspanya'nın Atletico Madrid takımına transfer oldu. Burada rüya gibi bir sezon geçiren Vieri, La Liga'da gol krallığına ulaştı. 1998 Dünya Kupası’nda Roberto Baggio ile birlikte, İtalya Milli Takımı’nın forvet hattında görev yaptı. Dünya Kupası sonrası Lazio'ya geçti. Başarılı bir sezonun ardından rekor bir transfer ücretiyle Inter'in yolunu tuttu. Milano ekibinde aralıksız 6 sezon forma giydi. Ancak Inter ile yollarının ayrılmasıyla kariyeri düşüşe geçti.

Önce Milan, Monaco, Sampdoria ve Atalanta formalarını giydi. Bu sezon başında Blackburn Rovers ile yaptığı görüşmelerden sonuç alamayan Vieri, 36 yaşında kariyerine son verdiğini açıkladı.

Ünlü futbolcu, eski kulübü Inter aleyhine açtığı tazminat davasından çıkışında, "Artık futbol oynamak istemiyorum. Yurt dışına çıkmaya ise hiç niyetim yok" ifadelerini kullandı.

Vieri, Inter Başkanı Massımo Morattı'nin, 1999-2005 yılları arasında telefonlarını dinlettiği gerekçesiyle hem Inter hem de bir İtalyan telefon şirketi aleyhine 21 milyon Eur’luk tazminat davası açmıştı.