Ekonomi uzmanlarına göre, Real Madrid'in yıldızı Cristiano Ronaldo, dünyanın ilk dolar milyarderi futbolcusu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Araştırmalara göre Portekizli oyuncu, dakikada yaklaşık 27 bin dolar kazanıyor.

Dünyanın en pahalı oyuncusu Cristiano Ronaldo, sadece eski kulübü Manchester United'a 94 milyon Euro kazandırmakla kalmadı. Ronaldo hem kendisi kazanıyor hem de reklam anlaşmaları ve forma satışları sayesinde yeni kulübü Real Madrid'e de kazandırıyor. Ekonomi uzmanlarına göre Ronaldo, dünyanın ilk dolar milyarderi futbolcusu olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Araştırmalar, Portekizli yıldızın dakikada 27 bin dolar kazandığını gösteriyor.

Ronaldo, Real Madrid'den yılda yaklaşık 20 milyon dolar kazanıyor. Ancak Portekizli oyuncunun gelir kapısı bununla sınırlı değil. Adını markalaştıran Ronaldo, reklam filmlerinden büyük bir servet kazanıyor. Ayrıca markaya dönüşen adını taşıyan 3 ayrı giyim mağazası bulunuyor.

İngiliz Daily Telegraph gazetesi, eflatun-beyazlıların devre arasında kamp yapmayı düşündüğü Ortadoğu'da da paraya boğulacağını yazdı. Gazeteye göre, Suudi Arabistan, Katar, Birleşik Arap Emirlikleri ve Özbekistan'dan güçlü işadamları, Real Madrid'in ülkelerinde hazırlık maçları yapmasını istiyor.

Daily Telegraph, Real'e maç başına yaklaşık 5 milyon dolar önerildiğini ve bu paranın yarısını tek başına Ronaldo'nun alacağını yazdı. Uzmanlar bu hızla gitmesi halinde, Ronaldo'nun servetinin, dünyanın en zengin futbolcusu olarak bilinen David Beckham'ı geçeceği görüşünde.

Dünyanın şu anda tek dolar milyarderi sporcusu ise golf efsanesi Tiger Woods...