Real Madrid'in Portekizli yıldızı Cristiano Ronaldo, şampiyonluk yarışındaki rakipleri Barcelona'nın kendilerinden daha iyi oynadığını söyledi. Geçtiğimiz yıl kazandığı Altın Top ödülü için bu yıl da 30 aday arasında gösterilen Ronaldo, France Football'a yaptığı açıklamada, Barcelona'nın şu an Real'den daha iyi futbol oynadığını söyledi.

Real Madrid'in 94 milyon euroluk rekor transferi, "bizden iyi oynuyorlar ama neden? Çünkü uzun süredir birlikteler, bizim gibi iki aydır değil. Barca bugün bizden iyi ama esas soru sezonu kim önde bitirecek?" dedi.

Ronaldo, kazananın 1 Aralık'ta açıklanacağı Avrupa'da yılın futbolcusu (Altın Top) ödülü için en güçlü aday olarak Barcelona'nın Arjantinli yıldızı Lionel Messi'yi gösterdi:

"Birinci favori o, niye olmasın ki? Şampiyonlar Ligi'ni ve İspanya ligini kazandı. Kazanırsa hakkıyla kazanmış olacak."

Manchester United'da performansını, sakatlığının da etkisiyle henüz Real'de ortaya koyamayan Ronaldo, daha birçok kupa kazanmak için aç olduğunu ve bu hedef için doğru kulübünü seçtiğine inandığını söyledi.

Ronaldo, "Manchester'daki başarılarımı burada tekrarlamalıyım. Bütün kupaları istiyorum, bunun için doğru yerdeyim. Yeni bir kariyere başlıyorum, kendimi bir bebek gibi hissediyorum" dedi.