Beşiktaş'ta Ocak 2010'da yapılacak genel kurula doğru başkan adaylığı kulislerinde yeni gelişmeler gözleniyor. Murat Aksu'nun adaylığını açıklamasından sonra daha önce de nabzı yoklanan ancak kesin kararını vermeyen TBMM Eski Başkanı ve Dışişleri Bakanı Hikmet Çetin kanadında da önemli gelişmeler yaşanıyor.

Önceki gün Onursal Başkan Süleyman Seba ve eski yönetici Metin Keçeli ile buluşan Çetin'e adaylığı konusunda gelen yoğun baskılar anlatıldı.

Gayet olumlu geçtiği ifade edilen görüşme sonrası bugün de bir başka toplantı gündeme ağırlığını koydu.

Beşiktaş'ın Serdar Bilgili dönemindeki genel sekreteri olan ve kulübün ağır toplarından Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal ile Hikmet Çetin; Devlet Konuk Evi'nde bir kahvaltı yaptı.

Kahvaltı sonrası Çetin ve Ünal, Beşiktaş Çarşısı'nı gezerken esnafın da olumlu tepkiler verdiği ve "Hikmet ağabey aday ol" nidalarının yükseldiği belirtildi.

Bu arada Beşiktaş'ın Seba döneminin yöneticisi Metin Keçeli de "Hikmet Çetin'in adaylık süreci bitmedi. Henüz yeni konuşuluyor ve muhtemelen de bu iş olumlu bir biçimde sona erecek" dedi.

Keçeli; Murat Aksu'nun başkan adaylığını açıklamasını değerlendirirken, "Bu kendi kararı. Önümüzde daha çok uzun bir süreç var. Hikmet Bey bu süreçte bir dizi temaslarına devam edecek. Beşiktaş Kulübü Başkan adaylığı öyle bir çırpıda açıklanacak kolay bir karar değil. O makam çok değerli. Kulübümüz önümüzdeki günlerde daha çok gelişen olaylara gebedir" diye konuştu.