Futbol Federasyonu, Fatih Terim'den boşalan Milli Takımlar Teknik Direktörlüğü için henüz hiçbir teknik adamla görüşme yapılmadığını açıkladı. Federasyondan yapılan açıklamada, 2010 Dünya Kupası grup eleme maçlarının sona ermesinden bu yana yazılı, görsel ve internet medyasında, yeni teknik direktörün kim olacağı konusunda birçok haber yer aldığına dikkat çekilerek, şu ifadelere yer verildi:

''Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerinin, birden fazla teknik direktör adayıyla görüşmeler yaptığı şeklinde sayısız haber verilmekte, birçok yerli ve yabancı isimle anlaşma noktasına gelindiği iddia edilmektedir. Türkiye Futbol Federasyonu olarak kamuoyundan, bu haberlere itibar etmemelerini rica ediyoruz. Henüz hiçbir teknik direktör adayıyla görüşülmemiş, bu konuda yapılan çalışmalar henüz görüşme ve karar verme aşamasına getirilmemiştir.

Daha önce yapılan açıklamamızda belirtildiği gibi, milli takımımız ve futbolumuzda istikrarın sağlanabilmesi için yeniden yapılanma sürecine girilmiştir. Bu konudaki çalışmaların en doğru şekilde ilerleyebilmesi için konunun tüm ayrıntılarıyla ele alınması ve dolayısıyla belirli bir zaman süreci gerekmektedir. Milli takımımız ve futbolumuz için en doğru olanı yapmak, en isabetli kararları almak en önemli amacımızdır. Bu yüzden, önümüzdeki önemli süreçte tüm kamuoyundan ve medyamızdan dikkat ve sabır göstermelerini rica ediyoruz.''

AA