David Beckham, yaptığı açıklamalarda İngiltere Milli Takımı ile Dünya Kupası'nda yer almak istediğini bir kez daha dile getirdi. Son günlerde Milan'a transferi konuşulan, karşılıklı yapılan açıklamalardan sonra transferinin büyük ölçüde bittiği öğrenilen David Beckham, Dünya Kupası'nda İngiltere forması giyme isteğini yeniledi.

3-0 kazanılan Belarus karşılaşmasının ardından maçın oyuncusu seçilen Beckham, Goal.com'a yaptığı açıklamalarda, "Maçın oyuncusu seçildiğim için şaşırdım. İyi oynayan birçok arkadaşım vardı. Özellikle Peter Crouch attığı gollerle bizi sırtlayan isim oldu" şeklinde konuştu.

Açıklamalarını sürdüren yıldız oyuncu, Dünya Kupası kadrosuna çağırılmak istediğini belirterek, "İngiltere formasını giymek benim için büyük bir onur. Görev verildiğinde herşeyimi ortaya koymaya çalışıyorum. Dünya Kupası'nda da yer almayı çok isterim. Bu tabii ki hocamızın seçimi, karar ne olursa olsun saygı duymak zorundayız. Fakat benim amacım bu sezon tüm yeteneğimi göstermek ve elimden geldiğince maç kaçırmayıp fit kalmak" ifadelerini kullandı.