Güney Afrika’ya gitme şansını yitiren Türkiye, diplomatik önem taşıyan maçta Ermenistan’ı konuk edecek. Bosna Hersek’in Estonya karşısında aldığı 2-0’lık galibiyet sonrası Dünya Kupası’na gitme şansını yitiren A Milli Takım, bu akşam Bursa Atatürk Stadyumu’nda Ermenistan’ı konuk edecek. İki ülke arasında İsviçre’de imzalanan protokol, bu maça farklı bir anlam kazandırıyor.

Terim'e Veda Maçı

Diplomatik öneminin yanı sıra, Ermenistan maçı Fatih Terim’in milli takımın başındaki son maç olma özelliğini de taşıyor. Tecrübeli teknik adam, Belçika ile oynanan ve 2 - 0 kaybedilen maç sonrası istifa edeceğini açıklamıştı.

Ay Yıldızlılarda Eksik Çok

Türkiye'de, Aurelio, Sabri, Gökhan Zan, Sercan Yıldırım ve Nuri Şahin’in sakatlıkları devam ediyor. Cezaları nedeniyle Belçika maçında oynamayan Arda Turan ve Emre Belözoğlu’nun, Ermenistan maçında takımdaki yerlerini almaları bekleniyor.

Konuk ekip Ermenistan’da Davit Grigoryan ve Edgar Manucharyan sakatlıkları nedeniyle son eleme maçında görev alamayacak.

Muhtemel Onbirler

Türkiye: Volkan, Servet, Emre, Önder, Hakan Balta, Hamit, Tuncay, Emre, Arda, Nihat, Semih

Ermenistan: Berezovsky, Hovsepyan, Mkoyan, Arzumanyan, Mkrtchyan, Edigaryan, M. Mkrtchyan, Karamyan, Karamian, Goharyan, Pizzelli

Tahmin

Maç öncesi alınan önlemler ve verilen dostluk mesajları, maçın rekabetten uzak geçeceğinin sinyallerini veriyor.