Brawn GP pilotu Rubens Barrichello, Williams ile görüştüğünü doğruladı ancak henüz imza atmadığını söyledi. Barrichello, gelecek sezon Formula 1'de kalmaya kararlı olduğunu ve iki takımla görüştüğünü açıkladı.

Brezilyalı pilot, Williams ve şu anki takımı Brawn GP ile temas halinde olduğunu belirtti ancak henüz sözleşme imzalamadığını söyledi.

Barrichello, "Williams ile görüştüğüm doğru, tabii Brawn ile konuşuyoruz. Kariyerimde çok özel bir durum yaşıyorum. Takımlar benimle anlaşmak için çaba sarfediyor, bu da beni gururlandırıyor" dedi.

Son iki yarışa girerken klasman lideri takım arkadaşı Jenson Button'ın 14 puan gerisinde bulunan Rubens Barrichello, şampiyonluk iddiasını Abu Dabi'deki son yarışa taşımak için Pazar günü Interlagos'ta kazanmak zorunda.

Ancak Barrichello'nun Brezilya Grand Prix'sini kazanması bile iddiasını sürdürmesine yetmeyebilir. Button mücadeleyi en az üçüncü sırada tamamlarsa bitime bir yarış kala şampiyonluğunu ilan edecek.

37 yaşındaki Barrichello, "yarışacağım aracı seçmek şansına sahip olmak benim için çok özel bir durum. Gelecek sezon rekabet gücü yüksek bir araçla yarışmak istiyorum" dedi.

Şu ana kadar 286 grand prix'ye çıkarak bu alanda rekoru elinde bulunduran Barrichello, kariyerinin en iyi sezonunu geçirdiğini söyledi.