A Milli Takım Teknik Direktörü Terim yarın son maçına çıkacağını belirtirken aldığı kararı asla değiştirmeyeceğini söyledi ve Milli Takımın başına kimin geleceği ve bundan sonraki durumuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

A Milli Takım Teknik Direktörü Terim, Ermenistan maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında gazetecileri eleştirdi. Terim, Milli Takım'la sözleşmesinin bittiğini bırakma kararını açıkladığını dile getirerek "Bazı medya kuruluşlarında benim devam edeceğime ilişkin açıklamalar okuyorum. Böyle bir durum olmayacaktır" dedi.

Terim, Türk futboluna elinden geldiğince hizmet ettiğini önemli başarılara ulaştığını Milli Takımı bırakma kararını çok önceden verdiğini dile getirerek önceki Futbol Fedarsyonu Başkanı'nın vefatından sonra istifa ettiğini gelen teklif üzerine devam etme kararı aldığını artık noktalama zamanının geldiğini söyledi. Terim Milli Takım'a başka konularda elinden gelen yardımı yapmaktan kaçınmayacağını söyledi.

Terim, "Ben kimseye dargın kırgın değilim. Gazetecilere de dargın değilim. Antrenörler derneğinin de açıklama yapacağını sanıyorum. Olayları ben ve ekibim takip ediyoruz. Hakkımızda ne yazılıyorsa takip ediyoruz. Gerekli cevaplar gerektiği zaman verilecektir. Ben yanlış anlamalara meyil vermemek için açıklamada bulunuyorum." dedi.

Fatih Terim, iki takımın da iddiasının kalmadığı ve maçın berabere biteceği şeklindeki iddialar için " Her ülkenin dost olmasından yanayız.  Türk Milli Takımı dünyanın neresinde olursa olsun kazanmak ister. Ama dostluğunu hem saha içinde hem saha dışında dostluğunu sürdürmekten yanadır. Milli takımlarda öyle bir konu yoktur. Her maçın kendine göre halleri vardır ancak saha içinde kazanmak isteyen bir takım vardır.

Terim, Ertuğrul Sağlam'ın kendisinin talebesi olduğunu ve kendisine teklif yapılıp yapılmayacağı konusunda bilgisi olmadığını dile getirdi. Terim siyasetin futbolun içinde olmasından sıkıntı duyduğunu dile getirdi. Kendi konum dışında konularda açıklama yapamam Dışişleri Bakanı'nın doğru işler yapacağına inanan bir kişi olduğunu da sözlerine ekledi. Terim Mili Takımın başına yabancı antrenörlerin de gelebileceğini ancak kendi temennisinin Türk antrenörlerden yana olduğunu söyledi. Terim kendisinin daha önce Türk takımı çalıştırmayacağını söylediğini ancak bunun ne kadar doğru olduğunu ve yarar mı zarar mı getirdiğini sorguladığını, yabancı tekliflere açık olduğunu belirtti. "Ben sözümde duruyorum ancak çevremdekiler sözünde durmuyor. Ben uzun süre boş kalacak kişi değilim" dedi.